عوارض جسمانی مصرف حشیش

عوارض جسمانی مصرف حشیش

یک کارشناس ارشد روانشناسی اظهار داشت: عوارضی همچون گیجی و اختلال در حافظه از عواض جسمانی مصرف حشیش است. مهندس امیرحسین امینیان در گفت‌ وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه یزد، افزود: “حشیش” شایع‌ترین ماده غیر قانونی در سراسر جهان است که از گیاهی بنام “شاهدانه هندی” که شبیه گزنه است، […]

یک کارشناس ارشد روانشناسی اظهار داشت: عوارضی همچون گیجی و اختلال در حافظه از عواض جسمانی مصرف حشیش است.
مهندس امیرحسین امینیان در گفت‌ وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه یزد، افزود: “حشیش” شایع‌ترین ماده غیر قانونی در سراسر جهان است که از گیاهی بنام “شاهدانه هندی” که شبیه گزنه است، بدست می‌آید. وی اضافه کرد: ‌صمغ چسبنده‌ گیاه شاهدانه را به صورت قالبی که به رنگ سبز خاکستری و یا قهوه‌ای مایل به سبز است، در می‌آورند و به آن حشیش می‌گویند و از برگ‌های خشک شده آن نیز ماده مخدر ضعیف‌تری به نام “ماری جوانا” بدست می‌آید.

مهندس امینیان نام‌های رایج این ماده مخدر را ماری جوانا، گراس، ‌علف، ‌بنگ، ‌جرس، سیگاری و حشیش عنوان و مواردی همچون افزایش فشار خون، ‌گیجی،‌ افزایش اشتها‌، قرمز شدن چشم‌ها، تند شدن ضربان قلب،‌ اختلال در حافظه، ‌بی‌توجهی‌، تغییر در درک و رنگ و صدا را از عوارض جسمانی مصرف حشیش برشمرد و گفت: شنیدن صداهای غیر واقعی، ‌صحبت‌های نامربوط، ‌رفتارهای غیرعادی‌، اضطراب‌ و افسردگی از علائم شدید روانی مصرف حشیش است.

وی علائمی همچون سرخوشی‌، احساس اعتماد به نفس، ‌احساس عمومی خوب بودن بعد از مصرف حشیش را یادآور شد و تصریح کرد: یک مصرف کننده تازه کار بعد از یک بار مصرف سیگاری و یک مصرف کننده سابقه دار تا روزانه ۲۰ بار مصرف، به علائم دلخواه می‌رسند.

این کارشناس ارشد روانشناسی ادامه داد: مصرف حشیش در مقادیر بالا خطر بروز حملات اضطرابی، ‌هول و بدبینی و توهم را در پی دارد، بنابراین افرادی که از این ماده استفاده می‌کنند به دلیل عدم تعادل ناشی از آن نبایست رانندگی کنند.

وی با بیان این که مصرف حشیش امکان بروز یا تشدید حالات جنون را زیاد می‌کند، تاکید کرد: ‌در صورتی که چنین حالتی در فرد بروز نماید، حتما می‌بایست بیمار را به بخش روانپزشکی ارجاع داد و همچنین باید مصرف کننده را مطمئن کرد که علائم تحریک پذیری، ‌کسالت‌ و اختلال الگوی خواب، پس از خروج دارو از بدن مرتفع خواهد شد و نیازی به تجویز دارو مگر به توصیه پزشک وجود ندارد.

رئیس مرکز مشاوره و راهنمایی دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان یادآور شد: ‌از جمله عوارض طولانی مدت مصرف حشیش ابتلا فرد به بی‌انگیزگی‌، عدم تمایل برای شروع هر کاری، بی‌احساسی،‌ بی انرژی بودن و چاق شدن است.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-07-11
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز