عوارض ترک اعتياد در منزل - اعتیاد

عوارض ترک اعتیاد در منزل

عوارض ترک اعتیاد در منزل اعتیاد

ایسنا: ۴۷٫۲ درصد معتادان با روش سقوط آزاد، اقدام به ترک و درمان اعتیاد می کنند که این روش درمانی بدون شک باعث عود اعتیاد می شود. سعید صفاتیان در گفتگو با ایسنا، گفت : سقوط آزاد یا ترک در منزل به صورت کاملا غیرعلمی و بدون نظارت پزشک ، یکی از روش های بسیار […]

ایسنا: ۴۷٫۲ درصد معتادان با روش سقوط آزاد، اقدام به ترک و درمان اعتیاد می کنند که این روش درمانی بدون شک باعث عود اعتیاد می شود.
سعید صفاتیان در گفتگو با ایسنا، گفت : سقوط آزاد یا ترک در منزل به صورت کاملا غیرعلمی و بدون نظارت پزشک ، یکی از روش های بسیار خطرناک درمان و ترک اعتیاد است که عوارض روحی و جسمی شدیدی برای معتاد به همراه دارد. وی با بیان این که حدود ۷۰درصد معتادانی که با سقوط آزاد اقدام به ترک می کنند، حداکثر ۶ ماه پاک می مانند، خاطرنشان کرد: با توجه به این که در این روش از هیچ دارویی از جمله داروهای نگهدارنده یا مسکن استفاده نمی شود، خطر عود اعتیاد بسیار بالاست به طوری که می توان اعلام کرد این روش از نظر قطع وابستگی به مواد مخدر اصلا موفق نیست.
مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به برخی عوارض جسمی این روش درمانی بیان کرد: قطع دفعه ای مصرف مواد مخدر، فعالیت آدرنرژیک دستگاه عصبی مرکزی مغز را به شدت افزایش می دهد و درصد بالایی از مرگ و میرها در حوزه اعتیاد مربوط به معتادانی است که از طریق سقوط آزاد اقدام به ترک اعتیاد می کنند.

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2008-02-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :