عملیات جدى در جمع آورى قلیان ها

عملیات جدى در جمع آورى قلیان ها

ایران: هیچ مجوزى براى هیچ کسى در زمینه عرضه قلیان و استعمال آن صادر نشده است. به گزارش خبرنگار «ایران» دکتر سید مؤید علویان، معاون سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکى در یک نشست مطبوعاتى به مناسبت هفته بدون دخانیات گفت: ۱۰ میلیون سیگارى در کشور داریم که شروع استعمال آنها از سنین ۱۴ […]

ایران: هیچ مجوزى براى هیچ کسى در زمینه عرضه قلیان و استعمال آن صادر نشده است.
به گزارش خبرنگار «ایران» دکتر سید مؤید علویان، معاون سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکى در یک نشست مطبوعاتى به مناسبت هفته بدون دخانیات گفت: ۱۰ میلیون سیگارى در کشور داریم که شروع استعمال آنها از سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگى است و هم اکنون طبق بررسى هاى انجام شده، در سنین ۱۴ تا ۱۵ سالگى تجربه استعمال دخانیات بسیار زیاد است.
وى افزود: تا زمانى که مصرف نکردن مواد دخانى به یک فرهنگ عمومى تبدیل نشود و مسئولان قضایى، اجرایى و قانونگذار و نیز شخصیت هاى الگویى جامعه همچون معلمان، پزشکان و بازیگران و… به این روند کمک نکنند، موفقیت ما در زمینه مبارزه با دخانیات زیاد نخواهد بود. علویان با اشاره به مرگ و میر بیش از
۵۰ هزار نفر در کشور در سال بر اثر مصرف مواد دخانى نسبت به افزایش مصرف دخانیات در کشور هشدار داد و گفت: به طور مثال استفاده از قلیان که در گذشته براى تفریح بوده است، هم اکنون به طور گسترده اى شایع شده است و سلامتى جوان ها را به شدت تهدید مى کند.
معاون سلامت وزیر بهداشت در ادامه افزود: جمع آورى قلیان از مراکز گردشگرى و اماکن عمومى
۱۰ استان کشور به طور ۱۰۰ درصد عملیاتى شده است و در کل استان تهران نیز از هشتم خردادماه این طرح به صورت کاملاً عملیاتى و نه سمبولیک با کمک نیروى انتظامى و نظارت دانشگاه هاى علوم پزشکى انجام مى شود. وى با تأکید بر این که محدودسازى در کنترل مصرف دخانیات بسیار مؤثر است، گفت: ثابت شده است که قوانین تنبیهى و جریمه اى در این باره قطعاً کارساز است و سیاست اصلى ما نیز بر مبناى محدودسازى است.
علویان در تشریح برنامه هاى محدودسازى افزود: جلوگیرى از تأسیس و فعالیت کارخانه ها و شرکت هاى دخانى جدید یکى از سیاست هاى اصلى ماست و اگر افرادى تصور مى کنند که با راه اندازى کارخانه هاى تولید مواد دخانى جدید مى توان به پیشرفت اقتصاد کشور کمک کرد، کاملاً در اشتباه اند. این مسأله عاقلانه نیست و از دیدگاه اقتصادى به ضرر جامعه است. چرا که به ازاى درآمدى که از تولید این مواد عاید کشور مى شود، حداقل ۳ برابر آن باید صرف درمان بیمارى هاى ناشى از استعمال دخانیات شود. وى افزود: افراد خائنى در تلاش هستند که به بهانه آزادسازى اقتصادى، توزیع و تولید مواد دخانى را از انحصار دولت خارج کنند. اعتقاد ما این است که اگر این صنعت در اختیار دولت نباشد، خطرناک است.
معاون سلامت وزیر بهداشت گفت: دکه هاى روزنامه فروشى به هیچ وجه مجوز فروش سیگار و مواد دخانى را ندارند و تنها برخى خواربارفروشى ها و سوپرمارکت ها آن هم با شرایط خاصى حق فروش دارند.
علویان از تشکیل نظام مراقبت از عوامل پرخطر در کشور خبر داد و گفت: نظارت نامحسوس براى مبارزه با مصرف مواد دخانى در اماکن غیرمجاز در حال اجرا است و با هر گونه تخلف قاطعانه برخورد خواهد شد. وى با اشاره به این که معضل مصرف دخانیات در طول یک هفته حل نخواهد شد، گفت: «باید به ریشه یابى عوامل زمینه ساز گرایش جوانان به استعمال دخانیات بپردازیم و براى مردم آرامش فکرى ایجاد کنیم و همچنین به گسترش فضاهاى فرهنگى، تفریحى و ورزشى بهاى بیشترى بدهیم.»

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-05-29
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز