عزم جهانی برای مبارزه با مواد مخدر

عزم جهانی برای مبارزه با مواد مخدر اعتیاد

عزم جهانی برای مبارزه با مواد مخدرReviewed by Afshari on Jun 15Rating: مهر: جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم از نبود عزم جهانی در مبارزه با مواد مخدر خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر در قم، دکتر محمد رضا جهانی صبح امروز […]

عزم جهانی برای مبارزه با مواد مخدرReviewed by Afshari on Jun 15Rating:

مهر: جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم از نبود عزم جهانی در مبارزه با مواد مخدر خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در قم، دکتر محمد رضا جهانی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم در سخنانی مواد مخدر را یکی از توطئه‌های سازمان یافته باندهای مافیایی و استکبار جهانی قلمداد کرد و افزود: امروزه مواد مخدر فراتر از یک موضوع ساده و پیش پا افتاده است به طوری که در ارزیابی‌ها هم ردیف بحران‌های بزرگ اجتماعی طبقه‌بندی و ارزشیابی می‌شود.وی با اشاره به اینکه کشور ما در مجاورت یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان مواد مخدر جهان قرار گرفته است، گفت: این مسئله به عنوان یک معضل جدی و دائمی کشور ما را تهدید می‌نماید.

جهانی با انتقاد از فقدان عزم جدی جهانی برای مبارزه با مواد مخدر در دنیا تصریح کرد: آمارها نشانگر این است که از زمان حضور آمریکاییها در افغانستان میزان کشت مواد مخدر ۳ تا ۴ برابر افزایش داشته است از طرفی اعتبار سازمان ملل نیز برای مبارزه با مواد مخدر کاملا ناچیز است.

در این جلسه برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر در استان قم از طرف دستگاه‌های عضو شورا مطرح و مقرر شد بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی در قالب همایش، نمایشگاه، مقاله، ‌مسابقه،‌ کارگاه آموزشی و … در سطح استان برنامه‌ریزی و اجرا شود.

در ادامه این جلسه دکتر ناظمی استاندار قم با اشاره به نامگذاری ششم تا دوازدهم تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر بر ضرورت مشارکت فعال همه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد در زمینه برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های این هفته در سطح استان تأکید کرد.

وی با بیان اینکه در طول این هفته ویژه برنامه‌های خوب و جامعی توسط دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به اجرا گذاشته خواهد شد، تصریح کرد: ‌همه دستگاه‌ها به ویژه سازمان‌های مردم نهاد باید تلاش نمایند تا با افزایش حساسیت عمومی، آثار و پیامدهای منفی این پدیده‌ شوم و مخرب را به جامعه نشان دهند.

وی با اشاره به ناکافی بودن اعتبارات استان در زمینه مبارزه با مواد مخدر افزود: به رغم این مسئله در سال گذشته فعالیت‌های خوبی توسط اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان انجام شد.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو