عرضه شربت تریاک ازداروخانه‌ها

عرضه شربت تریاک ازداروخانه‌ها اعتیاد

ایسنا-وزیربهداشت با اشاره به برگزاری مراسم تودیع و معارفه معاون سلامت وزارت بهداشت در یازدهم خرداد ماه گفت: دکتر علویان یکی از بهترین همکاران ما در وزارت بهداشت بودند و هستند ولی چون او نیروی یکی از نهادهای انقلابی است آن نهاد فعالیت ایشان را در وزارت بهداشت تمدید نکرده است ولی به اصرار ما […]

ایسنا-وزیربهداشت با اشاره به برگزاری مراسم تودیع و معارفه معاون سلامت وزارت بهداشت در یازدهم خرداد ماه گفت: دکتر علویان یکی از بهترین همکاران ما در وزارت بهداشت بودند و هستند ولی چون او نیروی یکی از نهادهای انقلابی است آن نهاد فعالیت ایشان را در وزارت بهداشت تمدید نکرده است ولی به اصرار ما قرار شد که دکتر علویان به صورت پاره وقت و با عنوان مشاور وزیر در وزارت بهداشت با ما همکاری کند. دکتر باقری لنکرانی در جمع خبرنگاران با بیان این که دکتر علویان طی هزار روز گذشته تلاش‌های بسیار و الهام بخشی را در وزارت بهداشت انجام داده است و خیلی از کارهای افتخار آمیزی که در وزارت بهداشت انجام شده به دلیل پیگیری های ایشان بوده است اعلام کرد: دکتر امامی رضوی رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان معاون سلامت وزارت بهداشت معرفی می شود.

وی با بیان این که در بحث گردشگری سلامت باید جهش بزرگی انجام شود، خاطر نشان کرد: ساز و کار فعلی به صورت مسوولیت جانبی برای افراد جواب نمی دهد و ما در وزارت بهداشت تلاش می کنیم که این موضوع را به عنوان مسئولیت مستقل در وزارت بهداشت ببینیم تا پاسخگوی کارها در سطح کلان تری باشد.

دکتر باقری لنکرانی با بیان این که صادرات خدمات فنی به نوعی گردشگری درمانی محسوب می شود، تصریح کرد: کمیته‌هایی در این زمینه وجود دارد ولی به نظر می آید ظرفیت کار بیش از کار کمیته ای شده است؛ در نتیجه باید کار را گسترده تر پیش ببریم.

وزیر بهداشت با اشاره به ساخت شربت تریاک اظهار کرد: بحث شربت تریاک فقط موضوع درمانی نیست بلکه موضوعی اجتماعی است به ویژه این که تریاک اعتیاد آور است و با داروی متادون فرق می کند .

لنکرانی افزود: متادون برای معتادان پرخطر استفاده می شود. داروی متادون تمایل افراد را به مواد مخدر کم می کند در حالی که تریاک این گونه نیست؛ بنابراین دارای خصوصیات متفاوتی است و ما با توجه به مصوبه ستاد مواد مخدر پروژه تحقیقاتی آن را در این زمینه انجام می دهیم ولی برداشت من این است که نمی توان به شربت تریاک به عنوان راهکار کلی نگاه کرد چون این دارو را برای گروه های خاص با شرایط خاص و محدودیت های خاص می توان استفاده کرد و این که شربتی شود که در داروخانه ها وجود داشته باشد و هر کسی بتواند تحت هر شرایطی از آن استفاده کند، اشتباه است.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو