شیوع مصرف سیگار در میان دانشجویان پزشکی

شیوع مصرف سیگار در میان دانشجویان پزشکی اعتیاد

ایسنا:بر اساس یافته‌های پایان‌نامه‌ای سیگار با شیوع ۱۳ درصدی، بیشترین مصرف را در میان دانشجویان پزشکی و حشیش با شیوع ۵ درصدی کمترین میزان مصرف را در میان این قشر به خود اختصاص داده است. «نیلوفر حکیمی» دانشجوی دکترای پزشکی در پایان‌نامه خود ضمن دستیابی به نتایج فوق عنوان می‌کند: در این مطالعه میزان فراوانی […]

ایسنا:بر اساس یافته‌های پایان‌نامه‌ای سیگار با شیوع ۱۳ درصدی، بیشترین مصرف را در میان دانشجویان پزشکی و حشیش با شیوع ۵ درصدی کمترین میزان مصرف را در میان این قشر به خود اختصاص داده است.
«نیلوفر حکیمی» دانشجوی دکترای پزشکی در پایان‌نامه خود ضمن دستیابی به نتایج فوق عنوان می‌کند: در این مطالعه میزان فراوانی شیوع مصرف تریاک، هروئین، حشیش، الکل و سیگار در دانشجویان پزشکی مورد بررسی قرار گرفت.
وی درخصوص نحوه اجرای این تحقیق که بر روی دانشجویان پزشکی مقطع‌علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی ایران در نیم سال دوم ۸۴-۱۳۸۳انجام شد؛ می‌گوید: پرسشنامه‌ای دراختیار دانشجویان قرار گرفت و پس از بررسی ۵۳۴ پاسخنامه که ۲۸۴ پاسخنامه توسط دانشجویان مرد و ۲۵۰ پاسخنامه توسط دانشجویان زن تکمیل شده بود؛ مشخص گردید درجمعیت مورد مطالعه دانشجویی، شیوع مصرف سیگار۱۳درصد، الکل ۱۲درصد، تریاک ۰۹/۳ درصد وحشیش ۳۷/۵ درصد وجود دارد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-10-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو