شوک درمانی به کمک معتادان می آید - اعتیاد

شوک درمانی به کمک معتادان می آید

شوک درمانی به کمک معتادان می آید اعتیاد

ایسکانیوز: دانشمندان اسکاتلندی به بررسی تأثیر روش شوک درمانی بر روی بیماران معتاد به مواد مخدر پرداختند.به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایسکانیوز و به نقل از مجله SCIENCE ، گروهی از محققان اسکاتلندی، در تلاشند تا دریابند آیا می توان از روش شوک های الکتریکی با ضربات بسیار کوچک، در درمان معتادین به مواد […]

ایسکانیوز: دانشمندان اسکاتلندی به بررسی تأثیر روش شوک درمانی بر روی بیماران معتاد به مواد مخدر پرداختند.به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایسکانیوز و به نقل از مجله SCIENCE ، گروهی از محققان اسکاتلندی، در تلاشند تا دریابند آیا می توان از روش شوک های الکتریکی با ضربات بسیار کوچک، در درمان معتادین به مواد مخدر همچون هروئین استفاده کرد.
اگرچه شوک درمانی، فناوری جدیدی در درمان بیماری ها نیست اما تأثیر آن در بهبود بیماران مبتلا به اعتیاد به مواد مخدر هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است .
طرح این فرضیه جدید از متخصصان طب سوزنی چینی گرفته شده است. برخی از این پزشکان چینی نیز در هنگام انجام اعمال به ظاهر جراحی خود از شوک های الکتریکی برای کاهش دادن درد بیمار استفاده می کنند.
نتایج آزمایشات نشان داد این روش، حتی بر روی بیماران معتاد به تریاک نیز مؤثر بوده و میزان تمایل آنها را به مصرف مواد مخدر کاهش می دهد .
قرار است این روش به زودی در کشورهای اوکراین، رومانی، استرالیا و آمریکا نیز به آزمایش گذارده شود.
به اعتقاد پژوهشگران، این روش اگرچه نتایج موفقیت آمیز و چشمگیری را در پی داشته، اما هرگز نمی توان آن را به عنوان یک معجزه فرض کرد.
آنچه در فرایند استفاده از شوک های الکتریکی اتفاق می افتد واقعیتی است که سبب کاهش میل به مصرف مواد مخدر می شود و در مدت زمان طولانی آنان را از اعتیاد به زندگی عادی باز می گرداند.

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2007-03-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :