" شناخت درمانی " بهترین روش ترک اعتیاد است - اعتیاد

” شناخت درمانی ” بهترین روش ترک اعتیاد است

” شناخت درمانی ” بهترین روش ترک اعتیاد است اعتیاد

مهر-یک استاد رشته روانشناسی ، با اشاره به اینکه بهترین روش ترک اعتیاد ، ” شناخت درمانی ” است ، گفت: در این روش ، نگاه معتادان نسبت به اعتیاد و نگرش آنان نسبت به خود تغییر می کند. دکتر منوچهر افشنگ در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، افزود: بر اساس تحقیقات انجام […]

مهر-یک استاد رشته روانشناسی ، با اشاره به اینکه بهترین روش ترک اعتیاد ، ” شناخت درمانی ” است ، گفت: در این روش ، نگاه معتادان نسبت به اعتیاد و نگرش آنان نسبت به خود تغییر می کند.
دکتر منوچهر افشنگ در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده ، کسانی که اضطراب و افسردگی بالا ، احساس بیزاری از خود یا دیگران ، مشکل ارتباطی ، احساس تنهایی یا نوسانات عاطفی دارند ، گرایش خیلی شدیدی به اعتیاد دیده می شود.یک استاد رشته روانشناسی ، با اشاره به اینکه بهترین روش ترک اعتیاد ، ” شناخت درمانی ” است ، گفت: در این روش ، نگاه معتادان نسبت به اعتیاد و نگرش آنان نسبت به خود تغییر می کند.
دکتر منوچهر افشنگ در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده ، کسانی که اضطراب و افسردگی بالا ، احساس بیزاری از خود یا دیگران ، مشکل ارتباطی ، احساس تنهایی یا نوسانات عاطفی دارند ، گرایش خیلی شدیدی به اعتیاد دیده می شود.
وی با تاکید بر اینکه این افراد از مواد مخدر به عنوان مسکن و التیام بخش مشکل خود استفاده می کنند ، تصریح کرد: ترک اعتیاد منحصر به دوری از مواد مخدر نیست. به طوری که بازپروری یا سم زدایی طی چند هفته صورت می گیرد اما هنگام ترک باید علت های روی آوردن معتاد به مواد مخدر مشخص شود و سپس آنها را از بین برد تا عملیات ترک اعتیاد موفقیت آمیز باشد.این روانشناس با اشاره به وابستگی روحی و بدنی به مواد مخدر در معتادان ، یادآور شد: به این افراد باید یاد داده شود هنگام بروز نوسانات عاطفی و تنگناهای روحی روانی که در گذشته آنها را با مواد مخدر تسکین می دادند ، مانند هر انسان دیگری آنها را تحمل کنند.
استاد بازنشسته دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه تهران ، با اشاره به اینکه بهترین روش ترک اعتیاد ، شناخت درمانی و معنا درمانی است ، خاطر نشان کرد: در این روش به معتاد آموزش داده می شود به جای تمرکز روی حوادث ، روی افکار خود متمرکز شود و به این ترتیب فرد در جهت افکار مثبت و سازنده هدایت و نسبت به اعتیاد مقاوم می شود.

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2009-06-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :