شمار سیگاریهای مبتلا به “ام.اس” …

شمار سیگاریهای مبتلا به “ام.اس” …

عضو “انجمن ام اس ایران” گفت: میزان ابتلای افراد سیگاری بویژه مردان به بیماری “ام اس” سه برابر افراد دیگر است. دکتر “مسعود اعتمادی فر “متخصص مغز و اعصاب روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سیگار به تنهایی سبب این بیماری نمی‌شود، افزود: ابتلا به ام.اس مانند سکته قلبی و […]

عضو “انجمن ام اس ایران” گفت: میزان ابتلای افراد سیگاری بویژه مردان به بیماری “ام اس” سه برابر افراد دیگر است. دکتر “مسعود اعتمادی فر “متخصص مغز و اعصاب روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سیگار به تنهایی سبب این بیماری نمی‌شود، افزود: ابتلا به ام.اس مانند سکته قلبی و نارسایی تنفسی و سرطان ریه در افراد سیگاری بیش از سایر افراد است. این متخصص مغز و اعصاب گفت: بیماران مبتلا به‌ام.اس بهتر است در محیطهایی که وسایل خنک‌کننده دارد، به ورزش از جمله پیاده‌روی و شنا بپردازند.

اعتمادی فر با بیان این که اثربخشی طب سوزنی در بیماری ام.اس به اثبات نرسیده است،افزود :طب سوزنی و بسیاری از روش‌های غیر متعارف که توسط برخی افراد ارایه می‌شود، آزمایش شده و اثر آنها از داروها بیشتر نبوده است.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران در زمینه شیوع این بیماری جزو کشورهای مطرح دنیاست، گفت:دلیل واقعی این بیماری عصبی هنوز مشخص نیست، اما عواملی مانند تنش عصبی، آلودگی صوتی و آلودگی صنعتی در بروز و تشدید این بیماری بسیار موثر است.

وی افزود: موارد دیگری مثل استعداد ژنتیکی و عوامل محیطی بویژه عفونتها نیز می‌تواند زمینه‌ساز بروز این بیماری باشد.

اعتمادی فر خاطرنشان کرد:با اینکه‌این بیماری ازنظر کلینیکی و علائم بالینی “بیماری هزار چهره” محسوب می‌شود، اما علایم شایعی نیز برای تشخیص آن وجود دارد.

وی گفت: تاری دید،سرگیجه،مشکلات ادراری ، عدم تعادل و اختلال در راه رفتن، ضعف اندامها در یک طرف بدن یا هردوطرف،اختلال حسی به صورت ” گز گز” کردن و “مور مور” شدن اندامها از علایم شایع این بیماری است.

وی در مورد آسیب شناسی این بیماری گفت: “ام اس”، ماده سفید مغز و نخاع را درگیر می‌کند که باعث التهاب و نسج “اسکلروز” در ماده سفید می‌شود.

وی افزود:”ام اس ” بیماری است که سلولهای سیستم ایمنی بدن و غشای میلین رشته‌های عصبی را می‌پوشاند و مورد حمله و نابودی قرار می‌دهد و از این طریق در روند انتقال پیامها به اجزای بدن اختلال به وجود می‌آورد.

حدود ‪ ۴۰‬هزار نفر در کشور مبتلا به بیماری “ام اس” هستند.

بیماری “ام اس” به ترتیب در شهرهای اصفهان، تهران، مشهد، شیراز، اراک و استان خوزستان بیش از سایر نقاط ایران شایع است.ک/‪۳‬

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-07-08
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز