شرایط اخذ مجوز تاسیس مراکز ترک

شرایط اخذ مجوز تاسیس مراکز ترک اعتیاد

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر، شرایط اخذ مجوز تاسیس مراکز ترک و درمان، بازپروری و کاهش آسیب اعتیاد را اعلام کرد. دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از کاهش پروسه زمانی دریافت اخذ مجوز رسمی از مراجع ذیربط برای تاسیس مراکز ترک و درمان اعتیاد […]

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر، شرایط اخذ مجوز تاسیس مراکز ترک و درمان، بازپروری و کاهش آسیب اعتیاد را اعلام کرد. دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از کاهش پروسه زمانی دریافت اخذ مجوز رسمی از مراجع ذیربط برای تاسیس مراکز ترک و درمان اعتیاد خبر داد.

وی اعلام کرد: متقاضیان تاسیس مراکز ترک و درمان اعتیاد و همچنین متقاضیان راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد فعال در این زمینه، می‌توانند، بر حسب نوع فعالیتی که می‌خواهند آغاز کنند، با ارائه درخواست رسمی، نسبت به اخذ مجوز از سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت کشور و نیروی انتظامی اقدام کنند.

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین تاکید کرد که پروسه زمانی اخذ مجوز در این زمینه به طور متوسط به دو هفته تا شش ماه کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد فعال در این زمینه به سرمایه‌ خاصی نیاز ندارد و با حداقل سرمایه‌ می‌توان در این زمینه اقدام کرد که آن نیز برای مثال، در مورد معتادان بهبودیافته که قصد راه‌اندازی این مراکز را دارند، از طریق وام‌های خوداشتغالی قابل تامین است.

صفاتیان این نکته را نیز یادآورشد که افرادی که برای راه‌اندازی مراکز ترک و درمان اعتیاد اقدام می‌کنند، باید از مدرک مرتبط با بخش پزشکی در این زمینه برخوردار باشند، اما این شرط، الزاما در مورد راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد فعال در این زمینه صادق نیست و عملکرد و سابقه فرد و ریزبرنامه‌های وی قابل استناد است.

مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه تصریح کرد: راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد، بدون اخذ مجوز رسمی تخلف است و در صورت مشاهده این تخلف و اقدام نکردن در جهت بهبود آن، تعطیلی مرکز مذکور، کمترین اقدام ممکن خواهد بود، ضمن این که با متخلف نیز برخورد می‌شود.

وی بر حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر از سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه اجتماعی با اعتیاد نیز تاکید کرد.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2008-08-02 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi