سیگار کشیدن فراموشی می آورد - اعتیاد

سیگار کشیدن فراموشی می آورد

سیگار کشیدن فراموشی می آورد اعتیاد

تحقیقات نشان می دهد سیگار کشیدن در میانسالی موجب ضعف حافظه شده و موجب می شود افراد زودتر دچار مشکلات حافظه شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، گروه محققان برروی ۱۰ هزار و ۳۰۸ نفر از افراد ۳۵ تا ۵۵ ساله تحقیق کردند. در مدت سه سال بررسی بسیاری از […]

تحقیقات نشان می دهد سیگار کشیدن در میانسالی موجب ضعف حافظه شده و موجب می شود افراد زودتر دچار مشکلات حافظه شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، گروه محققان برروی ۱۰ هزار و ۳۰۸ نفر از افراد ۳۵ تا ۵۵ ساله تحقیق کردند. در مدت سه سال بررسی بسیاری از افراد عنوان کرده بودند که سیگار می کشند. تحقیقاتی که حدود ۱۰ سال بعد مجددا روی این افراد انجام شد نشان داد که ۵۳۸۸ نفر از این گروه که هنوز سیگار می کشیدند دچار اختلالات حافظه شده بودند.

۵ سال بعد دوباره تحقیقات تکرار شد و نتیجه اینکه تعداد زیادی از آنها از نظر حافظه در وضعیتی به مراتب ضعیف تر بودند .

محققان اعلام کردند سیگار کشیدن در میانسالی قدرت حافظه را به شدت کاهش می دهد و این در حالی است که اگر در دوره ای از جوانی و بلوغ سیگار کشیده و سپس آن را ترک کنند این خطر تضعیف حافظه و فراموشی تا ۳۰ درصد کاهش می یابد.

متخصصان هشدار می دهند که بررسی های ۲۰ ساله نشان می دهد سیگار کشیدن تاثیرات مخرب زیادی بر افراد دارد اما هر چه زودتر کنار گذاشته شود بدن پس از چند سال می تواند تا حدی خود را ترمیم کند و باید پس از ترک سیگار از میوه های تازه و سبزیجات نیز به اندازه کافی استفاده شود.

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2008-06-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :