سیگاری ها کچل می شو ند

سیگاری ها کچل می شو ند اعتیاد

ایسکانیوز: بر اساس بررسی های به عمل آمده از سوی دانشمندان، سیگار کشیدن در مردان، احتمال ریزش موی مرتبط با افزایش سن آنان را تشدید می کند. و به نقل از ساینس دیلی، با وجود اینکه ریزش مو در مردان تا حد زیادی مربوط به عوامل ژنتیکی و ارثی است اما سیگار کشیدن از جمله […]

ایسکانیوز: بر اساس بررسی های به عمل آمده از سوی دانشمندان، سیگار کشیدن در مردان، احتمال ریزش موی مرتبط با افزایش سن آنان را تشدید می کند.
و به نقل از ساینس دیلی، با وجود اینکه ریزش مو در مردان تا حد زیادی مربوط به عوامل ژنتیکی و ارثی است اما سیگار کشیدن از جمله عواملی است که می تواند نقش قابل ملاحظه ای در این میان داشته باشد.
بنا براین گزارش، جدیدترین تحقیقات بر روی بیش از ۷۴۰ مرد ۴۰ تا ۹۰ ساله در قاره آسیا حاکی از آن است که سیگار کشیدن برای مدت چند سال می تواند موجب ریزش مو در مردان و جلوگیری از رویش طبیعی و مجدد این موها شود.
این گزارش حاکی است، در بسیاری موارد با افزایش سن وضعیت موی مردان تغییر می کند اما سیگار کشیدن این روند را تشدید می کند.
براساس مطالعات انجام شده افرادی که روزانه ۱۵ تا ۲۰ نخ سیگار می کشند بیشتر و در سنین پایین تر دچار ریزش مو می شوند.
کارشناسان معتقدند، سیگار علاوه بر تاثیر بر کار هورمونهای داخلی موجب تخریب فولیکولهای مو و اختلال در جریان خون در زیر پوست می شود که تمامی این عوامل می توانند موجب ریزش و نازک شدن موهای سر شود.
خبرگزاری ایسکانیوز می افزاید:بیش از دانشمندان در مطالعات مختلف به زیان های استعمال سیگار اشاره کردندکه مهمترین آن سرطان های دستگاه تنفسی وگوارشی بوده است.برپایه همین تحقیقات مصرف هر نخ سیگار ۱۵ دقیقه از عمر را کاهش می دهد./۱۲۵

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو