سیگار و خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم

سیگار و خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم اعتیاد

سیگار خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می‌دهد خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران سرویس: بهداشت و درمان – عمومی محققان سوئدی به تازگی دریافته‌اند در صورت کشیدن سیگار، خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم در زنانی که به ویروس پاپیلومای انسانی به ویژه به نوع کشنده آن موسوم به HPV-16 آلوده هستند، افزایش […]

سیگار خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می‌دهد
خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران
سرویس: بهداشت و درمان – عمومی

محققان سوئدی به تازگی دریافته‌اند در صورت کشیدن سیگار، خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم در زنانی که به ویروس پاپیلومای انسانی به ویژه به نوع کشنده آن موسوم به HPV-16 آلوده هستند، افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران، محققان موسسه سوئدی کارولینسکا تصور می‌کنند که کشیدن سیگار و ویروس HPV-16 با هم متحد شده و فعالیت می‌کنند.

در این پژوهش محققان یافته‌های پزشکی بدست آمده از ۳۷۵ زن را که در مراحل ابتدایی ابتلا به سرطان دهانه رحم قرار داشتند با علایم مشابه در ۳۶۳ زن که سرطان نداشتند، مقایسه کردند.

از سوی دیگر گروه دیگری از مطالعات انجام شده از سوی محققان سوئیسی نشان داده است که تماس طولانی مدت با دود سیگار برای افراد غیرسیگاری می‌تواند بروز مشکلات تنفسی مانند تنگی نفس را به دنبال داشته باشد.

در این پژوهش محققان نزدیک به ۱۷۰۰ فرد غیرسیگاری را به مدت ۱۱ سال تحت مطالعه قرار دادند.

این محققان به ارتباط قوی بین قرار گرفتن در معرض دود سیگار و سرفه کردن پی بردند.

این مطالعات هم‌چنین نشان داده است که در بیماران مبتلا به واکنش شدید نایژه‌ای رابطه مستقیم بین تماس با دود سیگار و ابتلا به مشکلات تنفسی شامل خس‌خس کردن سینه، برونشیت مزمن، سرفه و تنگی نفس وجود دارد.

این محققان می‌گویند که افراد متبلا به واکنش شدید نایژه‌ای که دایما در معرض دود سیگار هستند و آن را استنشاق می‌کنند، مستعد ابتلا به بیماری‌های مزمن دستگاه تنفسی می‌شوند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-11-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو