سیگار کشیدن دربارداری ومرگ ناگهانی نوزاد

سیگار کشیدن دربارداری ومرگ ناگهانی نوزاد اعتیاد

ایسنا:خطر مرگ ناگهانی نوزاد، سقط خود به خود، نارسایی جفت، جفت سرراهی و خونریزی داخلی رحمی با مصرف سیگار در دوران بارداری رابطه مستقیم دارد. دکتر«غیائی» کارشناس مسئول امور دارویی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن بیان مطلب فوق گفت: همچنین در صورت سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری نوزاد متولد شده ضریب هوشی […]

ایسنا:خطر مرگ ناگهانی نوزاد، سقط خود به خود، نارسایی جفت، جفت سرراهی و خونریزی داخلی رحمی با مصرف سیگار در دوران بارداری رابطه مستقیم دارد.
دکتر«غیائی» کارشناس مسئول امور دارویی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن بیان مطلب فوق گفت: همچنین در صورت سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری نوزاد متولد شده ضریب هوشی پایین‌تری داشته و خطر بروز بیماری، کم توجهی و پرتحرکی در وی بالا است.وی درادامه با اشاره به عوارض مصرف داروهای آرامبخش- خواب آور در دوران بارداری عنوان کرد: مصرف داروهای این دسته چون دیازپام، اکسازپام و لورازپام منجر به بروز عوارضی چون شکاف کام و شکاف لب می‌شود.
وی افزود: چنانچه این داروها در سه‌ماه سوم استفاده شوند منجر به نارسایی تنفسی و ضعف و بی حالی در نوزاد خواهند شد؛ اما در صورت تجویز پزشک برای رفع اضطراب، مصرف گه گاه این داروها در سه ماهه دوم و سوم مشکل ساز نخواهد بود.
وی همچنین با تاکید بر منع استفاده از داروهای غیر‌قانونی در دوران باردار ی اظهار داشت: مصرف این داروها بر سلامت مادر و جنین اثرات پرخطری خواهد داشت به طوریکه بسیاری از زنان با مصرف این مواد دچار قطع قاعدگی شده و به این ترتیب تشخیص حاملگی و مراقبت‌های دوران بارداری در آنها به تاخیر خواهد افتاد.
دکترغیائی درپایان آشنا کردن مادران را با عوارض مصرف این مواد، توسط عوامل بهداشتی ومتخصصان مهم ارزیابی کرد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو