سیگاری ها مراقب چشمان خود باشند!

سیگاری ها مراقب چشمان خود باشند! اعتیاد

سیگاری ها مراقب چشمان خود باشند!Reviewed by Afshari on Jul 27Rating: جام جم: بر اساس تحقیقات انجام شده در یک آقای سیگاری مسن احتمال بروز بیماری های چشمی مرتبط با سن نسبت به همسالان غیرسیگاری دو برابر است. بر اساس اعلام نتایج تحقیقات مرکز درمان بینایی و شنوایی ، خوردن حداقل دو وعده غذایی ماهی […]

سيگاري ها مراقب چشمان خود باشند!Reviewed by Afshari on Jul 27Rating:

جام جم: بر اساس تحقیقات انجام شده در یک آقای سیگاری مسن احتمال بروز بیماری های چشمی مرتبط با سن نسبت به همسالان غیرسیگاری دو برابر است. بر اساس اعلام نتایج تحقیقات مرکز درمان بینایی و شنوایی ، خوردن حداقل دو وعده غذایی ماهی یا یک رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ ، خطر ابتلا به این گونه از بیماری ها را کاهش می دهد.
در این آزمایش زندگی بیش از ۱۲۰۰۰ فرد دوقلو مورد بررسی قرار گرفته است. از همه شرکت کنندگان در این طرح آزمایش های بینایی سنجی به عمل آمد و همچنین قد، وزن و فشار خون آنها ثبت شد.
پس از مطالعه نتایج ثبت شده ، محققان دریافتند که احتمال خطر بروز بیماری های چشمی در افراد سیگاری نسبت به افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند بیشتر است و همچنین در افرادی که در دوره ای از زندگی دخانیات استعمال کرده اند، این احتمال افزایش می یابد. بر این اساس ، درصد خطر استعمال دخانیات ۳۲ درصد بوده ، در حالی که میزان بازدارندگی مصرف امگا ۳در این بیماری ها ۲۲ درصد است.
این نتایج فرضیه مورد قبول بسیاری از پزشکان را تقویت می کند. در این فرضیه عیوب و بیماری های چشمی و بیماری های قلبی عروقی از عوامل تغییرپذیر و قابل کنترلی مانند استعمال دخانیات ، میزان چربی بدن و سابقه ابتلا به عوامل ناهنجاری که فرآیندهای شیمیایی توام با باراکسایشی را به همراه داشته و ایجاد التهاب می نمایند، تاثیر می پذیرند، اگرچه شواهد به دست آمده از سویی دیگر قابلیت توارث بیماری های فوق را مورد تایید قرار می دهد. پیام محققان به پزشکان این است که سالمندان را از ادامه استعمال دخانیات برحذر دارند و بیش از توجه به هر عامل زمینه ساز دیگر در جهت حفظ سلامت چشم و بینایی ، رژیم غذایی مناسبی را برای هر فرد تجویز کنند.
در این بررسی ، محدودیت های بالقوه ای نیز وجود داشته است که نباید آنها را نادیده گرفت. برای مثال روش زندگی و تفاوت در رژیم غذایی افراد نیز از جمله مواردی است که قابل تامل خواهد بود.

تاریخ بروزرسانی : 2006-07-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو