سیگاری‌ها کمک می‌خواهند

سیگاری‌ها کمک می‌خواهند

همشهری-در آمریکا تعیین مالیات بر دخانیات باعث شده که سرانه مصرف سیگار از ۰۹۵/۲ در سال ۱۹۷۶ به ۲۹۳/۱برسد. وقتی از جورج برنارد شاو، پرسیدند آیا ترک کردن سیگار مشکل است؟ او پاسخ داد نه، من تا‌کنون ۱۴ بار این کار را انجام داده‌ام!ترک سیگار برای میلیون‌ها نفر از مردم دنیا، یک دغدغه بزرگ است. […]

همشهری-در آمریکا تعیین مالیات بر دخانیات باعث شده که سرانه مصرف سیگار از ۰۹۵/۲ در سال ۱۹۷۶ به ۲۹۳/۱برسد.
وقتی از جورج برنارد شاو، پرسیدند آیا ترک کردن سیگار مشکل است؟ او پاسخ داد نه، من تا‌کنون ۱۴ بار این کار را انجام داده‌ام!ترک سیگار برای میلیون‌ها نفر از مردم دنیا، یک دغدغه بزرگ است. کار سختی است، برای همین هم شاید خیلی از سیگاری‌ها برای ترک، احتیاج به کمک دارند. یکی از کمک‌هایی هم که می‌شود به آنها کرد این است: گزارش روزنامه یو‌اس‌ای تودی، حاکی از این است که افزایش مالیات بر مصرف دخانیات باعث کاهش شدید مصرف دخانیات در آمریکا شده است.

تحلیل این روزنامه‌ از وضع مالیات بر مصرف سیگار این است که با بالا رفتن نرخ مالیات، مصرف سیگار نیز به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، یک سال بعد از اینکه دولت آمریکا مالیات سنگینی را برای سیگار وضع کرد و آن را از ۵ سنت به ۳۵ سنت افزایش داد، فروش سیگار در کارولینای شمالی تا ۱۸درصد کاهش پیدا کرد.

در حقیقت کاهش ۳۷درصدی سرانه مصرف سیگار در سال۲۰۰۲ در این کشور در حالی رخ داد که دولت، مالیات سیگار را از ۵۰ سنت به یک‌دلار و ۵۱ سنت افزایش داد. اما در سال ۱۹۷۷در کارولینای جنوبی، هنگامی‌که مالیات سیگار در پایین‌ترین حد خود یعنی ۷ سنت نگه‌داشته شد، مصرف سیگار در سال ۲۰۰۰ تنها ۵درصد کاهش پیدا کرد.

با این حال مجلس سنای آمریکا هفته گذشته لایحه‌ای را برای افزایش ۳۵میلیارد دلاری مالیات تنباکو تصویب کرد. هدف از تصویب این لایحه، گسترش مراقبت‌های بهداشتی دولت بخصوص برای کودکان بود.

نمایندگان همچنین استدلال کردند که تصویب این لایحه و افزایش مالیات تنباکو علاوه بر بیمه کردن سلامت کودکان، مراقبت‌های پزشکی را حتی برای افراد سالخورده که در اثر مصرف سیگار یا حتی قرار‌گیری در معرض دود سیگار دچار مشکلات جسمی می‌شوند کاهش می‌دهد.

در حال حاضر آمارها حاکی از آنند که در سراسر کشور آمریکا تعیین مالیات بر دخانیات باعث شده که سرانه مصرف سیگار از ۰۹۵/۲ در سال ۱۹۷۶ به ۲۹۳/۱برسد.

همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که بالا بردن مالیات برای سیگار و زیاد شدن قیمت محصولات دخانی خرده‌فروشان همگی با سلامت مردم این کشور ارتباط مستقیم دارد. به طوری‌که در گزارش دفتر بودجه کنگره این کشور تخمین زده شده که به ازای هر ۱۰درصد افزایش قیمت سیگار، میزان مصرف سیگار ۵/۲ تا ۵ درصد کاهش می‌یابد.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-10-26
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز