سیگارهای قاچاق عراقی مواد صنعتی سرطانزا دارند

سیگارهای قاچاق عراقی مواد صنعتی سرطانزا دارند اعتیاد

مدیر عامل شرکت دخانیات ایران در مراسم امحای ۲۵۰ میلیون نخ سیگار قاچاق گفت: سیگارهای قاچاق که در اربیل عراق و امارات متحده عربی تولید می‌شوند، دارای مواد افزودنی صنعتی سرطانزا هستند.به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمود ابطحی در مراسم امحای ۲۵۰ میلیون نخ سیگار قاچاق که در بیابان کهریزک تهران انجام […]

مدیر عامل شرکت دخانیات ایران در مراسم امحای ۲۵۰ میلیون نخ سیگار قاچاق گفت: سیگارهای قاچاق که در اربیل عراق و امارات متحده عربی تولید می‌شوند، دارای مواد افزودنی صنعتی سرطانزا هستند.به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمود ابطحی در مراسم امحای ۲۵۰ میلیون نخ سیگار قاچاق که در بیابان کهریزک تهران انجام شد، گفت: آزمایش‌های انجام شده بر روی سیگار قاچاق که در اربیل عراق و امارات متحده عربی تولید می‌شوند، نشان می‌دهد در این سیگارها مواد افزودنی صنعتی اضافه شده که سرطان‌زاست.
وی افزود: سیگارهای امحاء شده، ۸۳۰ میلیون تومان بار مالی دارد ولی به علت اینکه برای سلامت مردم مضر است، امحاء می‌شود.
ابطحی با اشاره به اینکه ۷۵ هزار کارتن سیگار قاچاق کشف شده و برای امحا آماده است، تصریح کرد: این امحاء در دو مرحله انجام می‌شود که نخستین مرحله امروز و مرحله دوم در ابتدای مهر انجام می‌شود.
وی گفت: ۱۲میلیون ایرانی دخانیات مصرف می‌کنند و فقط ۲ درصد از این مصرف کنندگان زن هستند.
وی افزود: بیشترین سیگار قاچاق شده از مرزهای غربی و جنوبی کشور وارد می‌شوند و سیگار ایرانی نیز به علت کیفیت بالا به کشور ترکیه قاچاق می‌شود.
مدیر عامل شرکت دخانیات گفت: با بعضی از برندهای معروف مذاکره کرده‌ایم که تولید سیگار آن برند در کشوری صورت گیرد تا ضمن جلوگیری از قاچاق سیگار، اشتغال‌زایی نیز صورت گیرد.
ابطحی گفت: هنوز رابطه شرکت تولید کننده سیگار مالبورو با کشور صهیونیستی برای ما مشخص نشده است و تا روشن شدن این ارتباط هیچ‌گونه مذاکره‌ای با این شرکت نخواهیم کرد.
انتهای پیام/ش

تاریخ بروزرسانی : 2009-08-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو