سیگارمهم‌ترین عامل ابتلا به سرطان دهان

سیگارمهم‌ترین عامل ابتلا به سرطان دهان اعتیاد

یرنا-رئیس سومین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان دهان،فک و صورت ایران گفت: ابتلا به سرطان‌های مربوط به دهان بستگی به عوامل مختلفی دارد که از این بین سیگار کشیدن مهمترین عامل در بروز آن به شمار می‌رود.دکتر “ابوالحسن مسگرزاده” در حاشیه سومین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران گفت: ابتلا به سرطان‌ها علاوه […]

یرنا-رئیس سومین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان دهان،فک و صورت ایران گفت:
ابتلا به سرطان‌های مربوط به دهان بستگی به عوامل مختلفی دارد که از این بین سیگار کشیدن مهمترین عامل در بروز آن به شمار می‌رود.دکتر “ابوالحسن مسگرزاده” در حاشیه سومین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران گفت: ابتلا به سرطان‌ها علاوه بر جنبه‌های ژنتیکی به محیط و شیوه زندگی نیز بستگی دارد که با رعایت نکاتی می‌توان عوامل خطرساز ناشی از محیط را کاهش داد. وی افزود:عواملی همچون مصرف سیگار، مصرف بیش از اندازه غذاهای تند و جویدن تنباکو از ریسک فاکتورهای عمده ابتلا به سرطان‌های مربوط به دهان است.
دکتر مسگرزاده یادآور شد: بطور کلی پنج درصد مجموعه سرطان‌ها ناشی از سرطان‌های مربوط به دهان است.
وی توصیه کرد:افراد هر گاه متوجه وجود یک زخم و ضایعه‌ای در دهان شدند که التیام یافتن آن به درازا می‌کشد حتما با پزشک مربوط مشورت کنند تا به منظور بررسی بیشتر مورد نمونه برداری قرار گیرند.
وی تصریح کرد: افراد باید از مصرف دخانیات اکیدا خودداری کنند و همچنین رژیم غذایی خود را از نظر تحریکات مخاط دهان به ویژه از نظر مصرف غذاهای تند و ادویه‌جات متعادل نگه دارند.
دکتر مسگرزاده با بیان اینکه تشخیص زودرس یکی از عوامل مهم در درمان این نوع از سرطان است افزود: امروزه با توجه به ابداعات جدید جراحی و بازسازی‌های بعد از جراحی، پیشرفت‌های زیادی در درمان ایجاد شده است.
وی افزود: یکی از جراحی‌های نوین در درمان، بازسازی ناحیه مورد نظر با پیوندهایی از خود بدن با حفظ عروق خونی همان بافت است که این روش باعث باقی ماندن نسج وبافت پیوندی و کاهش عوارض و مشکلات ناشی از عمل پیوند از جمله عفونت و دفع بافت پیوندی می‌شود.

سومین کنگره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران که روز چهارشنبه هفدهم آبان ماه در مرکز همایش‌های رایزن دایره‌المعارف بزرگ اسلامی گشایش یافت تا روز جمعه نوزدهم آبان ماه به کار خود ادامه می‌دهد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-11-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو