سیگارابتلا به سرطان مثانه را …

سیگارابتلا به سرطان مثانه را … اعتیاد

ایسنا-چنانچه غذاهای آماده و کنسرو شده از روی عادت و به طور مستمر استفاده شوند موجبات ابتلا به سرطان مثانه را فراهم خواهند کرد.دکتر«سیدیوسف حسینی»اورولوژیست ضمن بیان مطلب فوق در گفت‌و گو باخبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)واحد علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: امروز تبدیل زندگی سنتی به زندگی صنعتی باعث ایجاد مشکلات فراوانی شده است؛ به طوری […]

ایسنا-چنانچه غذاهای آماده و کنسرو شده از روی عادت و به طور مستمر استفاده شوند موجبات ابتلا به سرطان مثانه را فراهم خواهند کرد.دکتر«سیدیوسف حسینی»اورولوژیست ضمن بیان مطلب فوق در گفت‌و گو باخبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)واحد علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: امروز تبدیل زندگی سنتی به زندگی صنعتی باعث ایجاد مشکلات فراوانی شده است؛ به طوری که حتی سلامت را به مخاطره می‌اندازد و آمار ابتلا به انواع سرطان‌ها را افزایش داده است.
وی در همین راستا اظهار داشت: غذاهای آماده برای نزدیک تر شدن یک قدم به زندگی راحت‌تر فراهم شده ‌اند؛ در صورتیکه اثرات سوء این غذاها در درازمدت مشخص می‌شود.
دکتر حسینی ادامه داد: این در حالی است که افراد وحتی مسئولان بهداشتی به دلیل مشخص شدن اثرات سوء غذاها در درازمدت کمتر به عوارض آنها آشنایی داشته و به همین دلیل کنترل صحیح روی مصرف آنها صورت نمی‌پذیرد.
وی با اعلام اینکه ابتلا به سرطان‌ها در برخی جوامع کم و در برخی بیشتر است اظهارداشت: دلیل این امر عادات غذایی خاص آن جوامع به شمار می‌رود.
این متخصص سیگار را از دیگر عوامل بروز سرطان مثانه برشمرد و گفت: به طوری که سیگار ۴ برابر احتمال ابتلا به این نوع سرطان را افزایش می‌دهد، این در حالی است که ترک سیگار تاثیر چشمگیری در پیشگیری و درمان سرطان مثانه خواهد داشت.
دکتر حسینی در پایان نوشیدن آب زیاد را در پیشگیری از سرطان مثانه بسیار موثر دانست و اظهارداشت: دلیل این امر رقیق شدن ادرار و در نتیجه جلوگیری از اثرات سوء مواد موثر در بروز سرطان مثانه است.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2006-12-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو