سن ممنوعیت سیگار کشیدن

سن ممنوعیت سیگار کشیدن اعتیاد

ایسکانیوز – دولت انگلستان قصد دارد خرید و کشیدن سیگار برای افراد زیر ۱۸ سال را ممنوع کند. به گزارش روز دوشنبه سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از بی‌بی‌سی، تاکنون این محدودیت تا زیر ۱۶ سالگی بوده است اما از ماه اکتبر به بعد افراد کمتر از ۱۸ سال قادر به خرید قانونی سیگار […]

ایسکانیوز – دولت انگلستان قصد دارد خرید و کشیدن سیگار برای افراد زیر ۱۸ سال را ممنوع کند.
به گزارش روز دوشنبه سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از بی‌بی‌سی، تاکنون این محدودیت تا زیر ۱۶ سالگی بوده است اما از ماه اکتبر به بعد افراد کمتر از ۱۸ سال قادر به خرید قانونی سیگار نیستند. هم‌اکنون در حدود ۹ درصد از نوجوانان ۱۱ تا ۱۵ ساله در انگلستان سیگاری هستند و ۷۰ درصد آنها سیگار مصرفی‌شان را به صورت دانه‌ای (نخی) از خرده فروشان و کیوسک‌های روزنامه فروشی و دوره گردها تهیه می‌کردند. کارشناسان معتقدند که با ممنوع کردن فروش سیگار به صورت باز می‌توان میزان افراد سیگاری را کاهش داد زیرا ۲۳ درصد از این نوجوانان به دلیل ترس از والدین و یا اموری دیگر از خرید بسته ای و عمده‌ای ناتوانند.
همچنین در این کشور تقاضای کارت شناسایی برای فهم سن فرد در موقع خرید سیگار، توسط فروشنده آزاد است.
پزشکان بر این عقیده‌اند که کسانی که از سن ۱۵ سالگی شروع به کشیدن سیگار می‌کنند، سه بار بیشتر از کسانی که پس از ۲۵ سالگی آن را شروع می‌کنند، در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.

نویسنده: مهسا اتفاقیون

تاریخ بروزرسانی : 2007-01-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو