سمینار علمی اعتیاد

سمینار علمی اعتیاد

سمینار علمی بررسی علل و راههای درمان اعتیاد روز پنجشنبه در دانشگاه علم پزشکی اراک برگزار شد.دراین سمینار که به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی و با حضور پزشکان، پیراپزشکان و اعضای جامعه بسیج پزشکی استان‌مرکزی برگزار شد، تاریخچه، علل شیوع، راهکارهای پیشگیری وکاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد، چگونگی برخورد با افراد معتاد و خانواده‌ها، […]

سمینار علمی بررسی علل و راههای درمان اعتیاد روز پنجشنبه در دانشگاه علم پزشکی اراک برگزار شد.دراین سمینار که به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی و با حضور پزشکان، پیراپزشکان و اعضای جامعه بسیج پزشکی استان‌مرکزی برگزار شد، تاریخچه، علل شیوع، راهکارهای پیشگیری وکاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد، چگونگی برخورد با افراد معتاد و خانواده‌ها، علایم و درمان این پدیده اجتماعی بررسی‌شد. فرمانده انتظامی استان مرکزی در این سمینار گفت: هر چه در جامعه شناخت ایجاد شود، تهدیدات و آسیبها کاهش می‌یابد.

سردار”نبی‌الله حیدری” افزود: رسانه‌های ارتباط جمعی نقش موثر و سازنده‌ای در فرهنگ‌سازی ، کاهش آسیبها و تهدیدات جامعه بر عهده دارند.

وی بیان کرد: سال گذشته دو هزار ‪ ۱۰۰‬سارق در این استان دستگیر شدند که از این تعداد ‪ ۶۹۵‬نفر معتاد بودند.

سردارحیدری گفت: همچنین در سال گذشته، ‪ ۱۰۳‬نفر به دلیل تزریق مواد مخدر در این استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ‪ ۲۰‬نفر آنها مبتلا به بیماری ایدز و هپاتیت ‪ B‬بودند.

وی‌افزود: از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار و ‪ ۴۱۹‬معتاد، قاچاقچی، تهیه و توزیع‌کننده مواد مخدر در این استان دستگیر شده‌اند که از این تعداد، شش درصد در سنین ‪ ۱۵‬تا ‪ ۲۰‬سال، ‪ ۳۸‬درصد ‪ ۲۱‬تا ‪ ۳۰‬سال، ‪ ۳۳‬درصد ‪ ۳۱‬تا ‪۴۰‬سال و ‪ ۲۳‬درصد در سنین ‪ ۴۰‬سال به بالا قرار دارند.

سردار حیدری‌ادامه داد: همچنین کمتر از یک درصد از دستگیرشدگان در رابطه با موادمخدر در مشاغل دولتی، ‪ ۷۹‬درصد مشاغل خصوصی و آزاد و ‪ ۱۸‬درصد بیکار هستند.

وی‌گفت: میزان تحصیلات ‪ ۱۰‬درصد از متهمان در رابطه با موادمخدر این استان بیسواد، ‪ ۲۷‬درصد تحصیلات ابتدایی، ‪۳۸‬درصد راهنمایی، ‪ ۲۲‬درصد متوسطه و تنها یک درصد از تحصیلات عالیه برخوردارند.

یک متخصص روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشیکی اراک نیز گفت:
جامعه‌ای که از تفریحات سالم برخوردار است و اکثر جوانان این تفریحات را جایگزین مصرف مواد مخدر می‌کنند، شیوع اعتیاد در آنها بسیار پایین است.

دکتر “بهمن صالحی” افزود: فشارهای محیطی، محل سکونت و عدم همبستگی بین افراد نیز نقش موثری در گرایش افراد به سمت مصرف مواد مخدر دارد.

وی‌بیان‌کرد: ‪۷۵‬درصد افرادی که ترک اعتیاد می‌کنند، شانس بازگشت این افراد در یکسال به ویژه سه ماه اول بسیار زیاد است که این امر نیازمند توجه جدی و مراقبتهای لازم است.

دکتر صالحی، مهمترین عوامل موثر در عود را ویژگیهای شخصی، حساسیت بیش‌از اندازه به‌احساسات ناخوشایند، نقص‌انگیزه برای کنترل رفتار، تکانشگری بودن، هیجان طلبی و تحمل کم برای بی‌حوصلگی و آستانه پایین تحمل ناکامی‌ها عنوان کرد.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-08-17
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز