سالانه ۲۵ هزار معتاد به زندگی سالم …

سالانه ۲۵ هزار معتاد به زندگی سالم … اعتیاد

فارس: مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با همکاری دستگاه‌های دولتی و ۳۵ سازمان مردم نهاد هر سال حدود ۲۵ هزار معتاد پاک می‌شوند و به زندگی عادی بر می‌گردند. سعید صفاتیان افزود: علاوه بر وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی که با ایجاد مراکز درمان و بازپروری معتادان در این […]

فارس: مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با همکاری دستگاه‌های دولتی و ۳۵ سازمان مردم نهاد هر سال حدود ۲۵ هزار معتاد پاک می‌شوند و به زندگی عادی بر می‌گردند.
سعید صفاتیان افزود: علاوه بر وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی که با ایجاد مراکز درمان و بازپروری معتادان در این زمینه فعالیت می‌کنند بیش از ۳۵ سازمان مردم نهاد نیز در زمینه حرفه آموزی و بازپروری معتادان درمان شده فعال هستند که معروف‌ترین آنها جمعیت تولد دوباره و جمعیت معتادان گمنام «NA» است.
وی اضافه کرد: جمعیت معتادان گمنام یا NA در زمان حاضر بیش از ۱۵۰ هزار عضو دارد و جمعیت تولد دوباره نیز ۷۰ هزار معتاد درمان شده و تحت درمان را پوشش می‌دهد.
این سازمان‌ها پس از سم‌زدایی و ترک اعتیاد معتادان با برگزاری برنامه‌های آموزشی ، تفریحی، ورزشی و ایمانی معتادان پاک شده را برای مدت طولانی تحت پوشش قرار می‌دهند تا وارد زندگی عادی و سالم شوند.
صفاتیان گفت: خدمات بازپروری معتادان شامل حرفه‌آموزی آنان نمی‌شود . سال گذشته ۱۰ هزار معتاد پاک شده و تحت درمان از سوی سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت برای آموزش یک حرفه به سازمان فنی و حرفه‌ای معرفی شده‌اند، سازمان‌های مردم نهاد نیز با ایجاد کارگاه خیاطی ، صنایع دستی و مانند آن برای معتادان پاک شده زمینه حرفه‌آموزی و اشتغال موقت فراهم کردند.
مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: استخدام یا اشتغال پایدار برای معتادان کار بسیار سختی است .سازمان بهزیستی برای این منظور وام‌هایی را در اختیار معتادان پاک شده قرار می‌دهد اما مقدار آن زیاد نیست و معمولا به اشتغال پایدار منجر نمی‌شود.
وی گفت: فعالیت‌های این نهادهای دولتی و غیر دولتی در مجموع سالانه باعث می‌شود که حدود ۲۵ هزار معتاد از دایره اعتیاد خارج شوند و به زندگی عادی برگردند، تشکیل خانواده بدهند یا سر کار و زندگی سالم گذشته خود برگردند.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو