سالانه ۲۵ هزار معتاد به زندگی سالم …

سالانه ۲۵ هزار معتاد به زندگی سالم … اعتیاد

فارس: مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با همکاری دستگاه‌های دولتی و ۳۵ سازمان مردم نهاد هر سال حدود ۲۵ هزار معتاد پاک می‌شوند و به زندگی عادی بر می‌گردند. سعید صفاتیان افزود: علاوه بر وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی که با ایجاد مراکز درمان و بازپروری معتادان در این […]

فارس: مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با همکاری دستگاه‌های دولتی و ۳۵ سازمان مردم نهاد هر سال حدود ۲۵ هزار معتاد پاک می‌شوند و به زندگی عادی بر می‌گردند.
سعید صفاتیان افزود: علاوه بر وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی که با ایجاد مراکز درمان و بازپروری معتادان در این زمینه فعالیت می‌کنند بیش از ۳۵ سازمان مردم نهاد نیز در زمینه حرفه آموزی و بازپروری معتادان درمان شده فعال هستند که معروف‌ترین آنها جمعیت تولد دوباره و جمعیت معتادان گمنام «NA» است.
وی اضافه کرد: جمعیت معتادان گمنام یا NA در زمان حاضر بیش از ۱۵۰ هزار عضو دارد و جمعیت تولد دوباره نیز ۷۰ هزار معتاد درمان شده و تحت درمان را پوشش می‌دهد.
این سازمان‌ها پس از سم‌زدایی و ترک اعتیاد معتادان با برگزاری برنامه‌های آموزشی ، تفریحی، ورزشی و ایمانی معتادان پاک شده را برای مدت طولانی تحت پوشش قرار می‌دهند تا وارد زندگی عادی و سالم شوند.
صفاتیان گفت: خدمات بازپروری معتادان شامل حرفه‌آموزی آنان نمی‌شود . سال گذشته ۱۰ هزار معتاد پاک شده و تحت درمان از سوی سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت برای آموزش یک حرفه به سازمان فنی و حرفه‌ای معرفی شده‌اند، سازمان‌های مردم نهاد نیز با ایجاد کارگاه خیاطی ، صنایع دستی و مانند آن برای معتادان پاک شده زمینه حرفه‌آموزی و اشتغال موقت فراهم کردند.
مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: استخدام یا اشتغال پایدار برای معتادان کار بسیار سختی است .سازمان بهزیستی برای این منظور وام‌هایی را در اختیار معتادان پاک شده قرار می‌دهد اما مقدار آن زیاد نیست و معمولا به اشتغال پایدار منجر نمی‌شود.
وی گفت: فعالیت‌های این نهادهای دولتی و غیر دولتی در مجموع سالانه باعث می‌شود که حدود ۲۵ هزار معتاد از دایره اعتیاد خارج شوند و به زندگی عادی برگردند، تشکیل خانواده بدهند یا سر کار و زندگی سالم گذشته خود برگردند.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2008-06-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد