زنان سیگاری درمعرض خطر مرده زائی!

زنان سیگاری درمعرض خطر مرده زائی!

خبرگزاری مهر – گروه اجتماعی: نتایج تحقیقات و بررسی ها ثابت کرده است، زنانی که در دوران بارداری سیگار مصرف می کنند؛ خطر زایمان زودرس، مرده زائی و مرگ و میر بالای نوزادان زیر یک ماهگی، آنان را تهدید می کند. به گزارش خبرنگار مهر، سیگار می تواند موجب بروز خطرات جدی در سیستم باروری […]

خبرگزاری مهر – گروه اجتماعی: نتایج تحقیقات و بررسی ها ثابت کرده است، زنانی که در دوران بارداری سیگار مصرف می کنند؛ خطر زایمان زودرس، مرده زائی و مرگ و میر بالای نوزادان زیر یک ماهگی، آنان را تهدید می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، سیگار می تواند موجب بروز خطرات جدی در سیستم باروری زنان شود.یک برآورد نشان داده است که بیش از ۱۴ میلیون از زنان در جهان در سنین ۱۸ تا ۴۴ سالگی سیگار مصرف می کنند که از این میزان ۲/۲۷ درصد از آنان در سنین باروری هستند و این میزان بیش از ۲ برابر چیزی است که در اهداف بهداشت برای همه تا سال ۲۰۰۰ پیش بینی شده بود.

زنانی که در طول بارداری سیگار مصرف می کنند در معرض خطر زایمان زودرس، مشکلات دوران بارداری، نوزادان زیر وزن طبیعی، مرده زائی و میزان بالایی از مرگ نوزادان زیر یک ماهگی قرار دارند.

سیگار کشیدن در زنان باردار و مادران که به تازگی زایمان کرده اند باعث بروز خطر برای نوزادان شان خواهد شد. از جمله سندرم مرگ ناگهان ( SIDS )، ضعف پیشرفته ریه، آسم، عفونت های حاد تنفسی و… که همگی از بیماریهای خطرناک تلقی می شوند.

یک بررسی نشان داده که هزینه درمانی و پزشکی برای زایمان غیر طبیعی در مادران سیگاری (۱۰۸۹۴ دلار)، تقریبا ۲ برابر هزینه افراد غیر سیگاری (۶۵۴۴ دلار) است.

برآورد شده که هزینه های پزشکی مربوط به باداری و زایمان غیر طبیعی زنان سیگاری ۱۷۹ میلیون دلار با ۱۱ درصد کل هزینه های بارداری و زایمان های غیر طبیعی زا به خود اختصاص می دهند. البته با فرض اینکه شیوع مصرف سیگار ۱۹ درصد محاسبه شده باشد.

تخمین زده شده که هزینه های پزشکی زایمانهای غیر طبیعی مربوط به زنان سیگاری با فرض اینکه شیوع مصرف سیگار در طول بارداری ۱۹ درصد باشد، ۴/۱ میلیارد دلار است.

میزان مصرف سیگار در زنان باردار در سال ۱۹۹۵ تقریبا ۱۴ درصد بوده است که در مقایسه با سال ۱۹۸۹ به میزان ۲۹ درصد و از سال ۱۹۹۴ به میزان ۵ درصد کاهش یافته است. شیوع استعمال دخانیات در زنان باردار در سال ۲۰۰۰، ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

یکی از اهداف برنامه های بهداشت برای همه ، افزایش میزان ترک سیگار و مهم تر از آن افزایش ترک سیگار در طول دوران بارداری به میزان ۶۰ درصد و از طرف دیگر هدف این برنامه افزایش میزان ترک سیگار از طریق مشاوره و پیگیریهای کلینیکی تا میزان ۷۵ درصد است.

زنان سیگاری که در طول دوران بارداری سیگار را ترک می کنند از سلامتی بیشتری برخوردار خواهند شد.

میزان تولید نوزادان نارس و زیر وزن طبیعی باید از طریق ریشه کن شدن مصرف سیگار در طول دوران بارداری به میزان ۱۷ تا ۲۶ درصد کاهش یابد.

دود سیگار نه تنها برای افراد سیگاری خطرناک است بلکه افراد غیر سیگاری نیز به راحتی در معرض خطر هستند.

استنشاق تحمیلی و دود محیطی سیگار یک خطر جدی برای کارکنان و کارگرانی است که در محیط های بسته مشغول کار هستند.

سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۹۹۲ خاطرنشان کرد که دود سیگار در کشورهای توسعه یافته یکی از مهم ترین آلوده کننده های عمومی در فضای سرپوشیده است و نسبت به سایر آلوده کننده ها در فضاهای بسته از غلظت بالاتری برخوردار است.

ETS می تواند تاثیرات شدید و نامطلوبی بر چشم و تحریکات حلق و گلو داشته باشد و همچنین باعث افزایش سرطان ریه و بیماریهای قلبی عروقی شود.

دود محیطی سیگار در افرادی که خود زمینه مشکلات سلامتی و بهداشتی دارند موجب سردرد و ایجاد مشکلات حادی ازقبیل آسم، برونشیت، بیماریهای عروقی قلب، آلرژی ها و شبیه عفونت های حاد تنفسی در آنان می شود.

برای افرادی که در حال حاضر تصمیم به ترک گرفته اند و در حال کاهش مصرف سیگار هستند، ETS می تواند باعث بروز مشکلات در راه رسیدن به هدفشان شود.

قرار گرفتن در معرض دود محیطی سیگار، باعث به حداقل رسیدن تمرکز فکر می شود و کار فرمایان می بایست از طریق استفاده از دستگاههای سنجش کنترل و کیفیت هوا، ETS شغلی را برای کارگران به حداقل برسانند.

کارفرمایان چه در بخش های خصوصی چه بخش های دولتی باید از طریق به کارگیری قوانین و مقرراتی کشیدن سیگار را به غیر از اماکن سر باز و محل های ویژه برای استعمال دخانیات ممنوع کنند و در این زمینه برخورد جدی داشته باشند.

کارفرمایان باید در محل های کار از افراد غیر سیگاری در برابر خطراتی که سلامتی آنان را تهدید می کند به ویژه دود محیطی سیگار محافظت کنند.

افراد سیگاری از طریق تشویق کمپانیهای تولید سیگار تمایل به تداوم مصرف پیدا می کنند. محسوب می شود، به رغم اینکه حذف دود سیگار در محیط های کاری که جز وظایف کارفرمایان به شکل قانون در آمده است، با این وجود پیش نویس قانون کنترل دخانیات ابزاری است که وظایف کارفرمایان را جهت تامین میحط کاری مناسب و عاری از هر گونه عوامل آسیب رسان از قبیل ETS را مشخص می کند.

بعضی دولتها نیز قوانین و مصوباتی را که کشیدن سیگار را در محیط های بسته و کاری حقوقی و عمومی ممنوع کرده است را وضع کرده اند.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-05-26
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز