زنانی که طی بارداری سیگار می کشند..

زنانی که طی بارداری سیگار می کشند.. اعتیاد

idna.ir :زنانی که طی بارداری سیگار می کشند فرزندانی پرخاشگر به دنیا خواهند آورد. در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۴ به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، یک مطالعه جدید بر روی ۹۹ مادر و کودکان دو ساله آنها انجام شد. ۵۲ نفر از این مادران در طول بارداری سیگار کشیده بودند. حتی با در نظر […]

idna.ir :زنانی که طی بارداری سیگار می کشند فرزندانی پرخاشگر به دنیا خواهند آورد.
در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۴
به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، یک مطالعه جدید بر روی ۹۹ مادر و کودکان دو ساله آنها انجام شد. ۵۲ نفر از این مادران در طول بارداری سیگار کشیده بودند. حتی با در نظر گرفتن عوامل اجتماعی و اقتصادی، کودکان مادرانی که طی بارداری سیگار کشیده بودند بیش از کودکان مادرانی که سیگار نکشیده بودند رفتار منفی و پرخاشگرانه از خود نشان می دادند.

سیگار کشیدن طی حاملگی باعث پرخاشگری کودکان می شود خبرگزاری فارس: زنانی که طی بارداری سیگار می کشند فرزندانی پرخاشگر به دنیا خواهند آورد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، یک مطالعه جدید بر روی ۹۹ مادر و کودکان دو ساله آنها انجام شد. ۵۲ نفر از این مادران در طول بارداری سیگار کشیده بودند. حتی با در نظر گرفتن عوامل اجتماعی و اقتصادی، کودکان مادرانی که طی بارداری سیگار کشیده بودند بیش از کودکان مادرانی که سیگار نکشیده بودند رفتار منفی و پرخاشگرانه از خود نشان می دادند. در این مطالعه دو عامل خطر دیگر نیز برای این گونه رفتارها شناخته شد: استفاده از تکنیکهای خشن تنبیهی توسط مادران و مشکل در روابط مادر و فرزند. محققین نمی دانند سیگار کشیدن مادران طی حاملگی چگونه بر رفتار کودکان آنها تأثیر می گذارد. با این حال آنها معتقدند پیشگیری از استعمال سیگار طی دوران بارداری تأثیر فراوانی بر رفتار کودکان خواهد داشت. مطالعات قبلی نشان داده اند که این گونه رفتارهای خشن تا سنین نوجوانی و بعد از آن نیز ادامه می یابد. بنابراین مقابله با استعمال سیگار توسط زنان باردار راه مناسبی برای اجتناب از بروز اختلالات رفتاری نه تنها در دوران کودکی بلکه در دوران نوجوانی و جوانی است.

منبع خبر: فارس نیوز ۱۰-۹-۸۴
فرستنده خبر: ۰۱

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2005-12-08 / گردآوری :
/
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد