رمضان، بهترین فرصت برای ترک اعتیاد

رمضان، بهترین فرصت برای ترک اعتیاد

رمضان ماه رحمت و ماه خلاصی از عذاب خداوند است، ماهیست که مسلمان در آن خود را از هر سو تربیت مې نماید، یکی از اعمال زشت که بعضی مسلمانان به آن مبتلا اند، اعتیاد به دخانیات است. سطور پائین گفته های است برای آنعده کسانی که میخواهند، دخانیات و سایر مواد اعتیاد آور را […]

رمضان ماه رحمت و ماه خلاصی از عذاب خداوند است، ماهیست که مسلمان در آن خود را از هر سو تربیت مې نماید، یکی از اعمال زشت که بعضی مسلمانان به آن مبتلا اند، اعتیاد به دخانیات است. سطور پائین گفته های است برای آنعده کسانی که میخواهند، دخانیات و سایر مواد اعتیاد آور را درین ماه مبارک ترک کنند.چون اعتیاد به دخانیات و مخدرات به یکبارگی بوجود نیامده بلکه به تدریج آغاز می گردد، لزا ترک آن نیز نیازمند زمان طولانی است. و شخص معتاد مجبور است، تا برای ترک همیشگی اعتیاد، تدریجاً به کاهش آن بپردازد، که ماه روزه بهترین وقت برای ترک، مواد اعتیاد آور مخصوصاً سگیرت و نصوار است.

روزه دار معتاد در جریان دوازده یا سیزده ساعت روز با وصف عادت داشتن به سگرت

نصوار از استعمال آن خود داری می نمایند، اما به محض که آذان شام شد، بلافاصله با سیگرت و یا نصوار روزه خود را افطار می کنند، و همچنان در جریان روز به دلیل نرسیدن مواد به بدن، این عده افراد، عصبانی و کم حوصله می باشند.

چنانکه گفته شد، این افراد حد اقل ۱۲ ساعت از کشیدن مواد خود داری می کنند، و این بهترین فرصت است برای ترک تدریجی مواد که نهایتاً به ترک دایمی آن می انجامد.

بطور مثال یک فرد معتاد به سیگرت، می تواند از این راهکار برای ترک آن استفاده کند.

ده روز اول:

قبل از این که زمان سحری به پایان برسد پیش از نماز صبح، سیگرت را دود نماید، تا به شام مجبور است که سیگرت نکشد، چون روزه دارد، اما بعد از افطار فقط یک سیگر بکشد، و بعد از بازگشت از تراویح بالا فاصله خواب نماید، و این برنامه را تا ۱۰ روز، ماه مبارک رمضان ادامه بدهد، تا به آن عادت بگیرد.

ولی با فراه رسیدن روز یازدهم، از آن دو دانه یکی را کم کند، اختیار با اوست که از طرف صبح کم می کند، یا شب، اما لازم است که کم کند.

و این حالت الی روز بیستم ادامه بدهد، در روز بیستم، آن یکی را هم قطع نمایید. لازم نیست که این قطع شدن دایمی باشد، بلکه اگر فرد دچار فشار زیادی روانی و جسمی میگردد، می تواند بعد از دو شب و یا سه شب، یک بار دیگر هم سیگرت دود کند، و بهتر است که فقط با اندک آن یعنی نصف و یا کمتر از آن اکتفا نمایید. که در حقیقت این کار ادامه ترک تدریجی می باشد.

اما در روز عید:

بجایی اینکه در این روز در لباس پاک و نضیف خود در لابلایی انگشتان
که مدت یک ماه به سجده و عبادت خداوند مصروف بود، سگرت بگذارد و دود آنرا به گلوی که به ذکر خدا مصروف بود فرو ببرد، و یا هم نصوار را در دهن که تمام ماه رمضان پیام مقدس خداوند را تلاوت نموده است، داخل نماید، باید با خود عهد ببندد که در ۱۱ ماه آینده این انگشتان در شمارش تسبیح و ذکر خداوند، و در این گلو و دهن، جز شی حلال چیزی دیگری را فرو نبرد.

http://www.eslahonline.net

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2009-09-07 / گردآوری :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری