دود سیگار و افزایش احتمال بیماری قلبی

دود سیگار و افزایش احتمال بیماری قلبی اعتیاد

جام جم آنلاین: محققان دانشگاه ناتینگهام در انگلیس اعلام کرده اند که دود سیگار عامل افزایش ابتلا به بیماری قلبی است. در این مطالعه مشخص شد افرادی که در معرض دود سیگار قرار گرفته بودند سطوح بیشتری از شاخص های بیماری قلبی شامل هوموسیستئین و فیبرینوژن را داشتند. در این مطالعه برای اولین بار میزان […]

جام جم آنلاین: محققان دانشگاه ناتینگهام در انگلیس اعلام کرده اند که دود سیگار عامل افزایش ابتلا به بیماری قلبی است.
در این مطالعه مشخص شد افرادی که در معرض دود سیگار قرار گرفته بودند سطوح بیشتری از شاخص های بیماری قلبی شامل هوموسیستئین و فیبرینوژن را داشتند.
در این مطالعه برای اولین بار میزان کوتی نین – یک محصول جانبی نیکوتین – به عنوان شاخص مطمئن تر قرار گرفتن در معرض نیکوتین درخون بیماران مورد سنجش قرار گرفت.
بر اساس این تحقیق حتی قرار گرفتن در معرض مقادیر کم دود سیگار هم اثر زیادی بر حساسیت پذیری نسبت به بیماری های قبلی دارد. محققان چهار شاخص بیماری قلبی شامل پروتئین واکنشگر – سی ، هوموسیستئین ، فیبرینوژن و تعداد گلبول های سفید خون و نیز سطوح کوتی نین را در تعدادی از افراد قرار گرفته در معرض مقادیر کم و زیاد دود سیگار مورد ارزیابی قرار داده دریافتند در هر دو گروه سطوح فیبرینوژن و هومو سیستئین به میزان قابل ملاحظه ای بالا بود.
به گفته محققان تردیدی وجود ندارد که قرار گرفتن در معرض دود سیگار باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی در افراد سیگاری نمی شود.

تاریخ بروزرسانی : 2007-02-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو