در پیشگیری ازعوداعتیاد رکورد می‌زنیم

در پیشگیری ازعوداعتیاد رکورد می‌زنیم

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: با تقویت برنامه‌های پیشگیری از عود اعتیاد، می‌خواهیم در این حوزه رکورد بزنیم و متوسط ۸۸ درصدی برگشت‌پذیری معتادان دنیا به اعتیاد را تا چند ۱۰ درصد کاهش دهیم. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر اسماعیل احمدی مقدم صبح روز دوشنبه در همایش نقش […]

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: با تقویت برنامه‌های پیشگیری از عود اعتیاد، می‌خواهیم در این حوزه رکورد بزنیم و متوسط ۸۸ درصدی برگشت‌پذیری معتادان دنیا به اعتیاد را تا چند ۱۰ درصد کاهش دهیم. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر اسماعیل احمدی مقدم صبح روز دوشنبه در همایش نقش ورزش در درمان اعتیاد که در مجمتع فرهنگی شقایق برگزار شد. با تاکید بر این که با افزایش مشارکت مردمی می‌توان در حل چالش‌های اجتماعی بسیار تلاش کرد، اظهار کرد: زمانی که انجمن‌های مردمی در برگزاری فعالیت‌های آسیب‌های اجتماعی شرکت می‌کنند، دولت رقیب این سازمان‌ها در پر کردن ظرفیت‌های مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های اجتماعی نیست.

وی همچنین با بیان این که از فرصت گرانبهای ظرفیت‌های مردمی برای مبارزه با مواد مخدر باید بیش از پیش استفاده کرد، تصریح کرد: جایی را که مردم اراده می‌کنند، همه رکوردها شکسته می‌شود، ‌البته این مشارکت نیاز به سازماندهی دقیق و حمایت قوی دارد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام این که در هر یک از روزهای دهه فجر امسال گروه‌های مختلف مردمی در برگزاری جلسات و همایش‌های مربوط به پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد شرکت خواهند داشت و تقویت نهادهای مردمی فعال در حوزه مبارزه با اعتیاد را به عنوان یکی از برنامه‌های سال آینده ستاد خواند و عنوان کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در نظر دارد، حمایت از سازمان‌های مردمی را سرلوحه خود قرار دهد، اما این حمایت به معنای وابسته سازی این سازمان‌ها به دولت و برنامه‌های دولتی نیست.

وی در ادامه با بیان این که رمز موفقیت در مبارزه با اعتیاد، تنها تغییر نگاه به معتاد است، به برگزاری جشن ملی مهار اعتیاد در کشور در سال آینده نیز اشاره کرد و در مورد نقش ورزش در پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد نیز گفت: یکی از دلایل گرایش به اعتیاد، انزوا و دور افتادن از جامعه است که ورزش به ویژه ورزش‌های گروهی، با توجه به نقشی که در نگهداری معتاد در اجتماع ایفا می‌کند، می‌تواند در پیشگیری از اعتیاد بسیار موثر باشد، البته این نقش برجسته در درمان و کاهش آسیب اعتیاد نیز به ویژه از سوی سازمان‌های مردمی بسیار قابل توجه است.

به گزارش ایسنا، احمدی مقدم بر توسعه اجتماعات درمان محور اعتیاد نیز تاکید و اعلام کرد: یکی از برنامه‌های سال آینده ستاد مبارزه با مواد مخدر گسترش دایره پیشگیری از اعتیاد از طریق ورزش با همکاری سازمان تربیت بدنی است که این همکاری در توسعه مراکز ورزش نمود پیدا می‌کند.

انتهای پیام

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2008-02-04
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز