درمان ۹۶۰ هزار معتاد تا پایان امسال

درمان ۹۶۰ هزار معتاد تا پایان امسال اعتیاد

مدیرکل امور درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: بر اساس برنامه چهارم توسعه، ۹۶۰ هزار معتاد باید تا پایان این برنامه یعنی تا پایان سال جاری، تحت درمان قرار گیرند. سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، اعلام کرد: هم اکنون بیش از ۶۰۰ هزار معتاد کشور تحت پوشش برنامه‌های […]

مدیرکل امور درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: بر اساس برنامه چهارم توسعه، ۹۶۰ هزار معتاد باید تا پایان این برنامه یعنی تا پایان سال جاری، تحت درمان قرار گیرند.
سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، اعلام کرد: هم اکنون بیش از ۶۰۰ هزار معتاد کشور تحت پوشش برنامه‌های درمان و کاهش آسیب اعتیاد قرار گرفته‌اند که این تعداد باید تا بیش از ۳۰۰ هزار نفر تا پایان امسال افزایش پیدا کند. وی تحت درمان قرار گرفتن نیمی از معتادان کشور در حال حاضر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: درمان نیمی از یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد حرفه‌ای و رسمی کشور یک رکورد در حوزه درمان اعتیاد در دنیاست.

مدیرکل امور درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین از پیگیری کاهش درصد عود معتادان بهبودیافته به اعتیاد به عنوان یکی از برنامه‌های مشخص شده ستاد مبارزه با مواد مخدر در قالب برنامه پنجم توسعه کشور نیز خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است که با اجرای آن‌ها تا پایان برنامه پنجم توسعه از عود ۲۵ تا ۳۰ درصد از معتادانی که تحت درمان قرار گرفته و بهبود یافته‌اند، به اعتیاد جلوگیری شود.

صفاتیان همچنین با اشاره به ضرورت‌های موجود در بخش درمان معتادان کشور، توسعه مراکز درمانی سطح کشور، سهل‌الوصول کردن دسترسی به درمان برای معتادان، ارائه تسهیلات ویژه به معتادان پرخطر و تزریقی و توسعه مراکز درمان نگهدارنده با متادون را از جمله برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در قالب برنامه پنجم توسعه ذکر کرد.

این مقام مسوول ستاد مبارزه با مواد مخدر در عین حال بر فراهم کردن زمینه‌های اشتغال پایدار و توانمندسازی معتادان بهبودیافته تاکید کرد و یادآور شد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های لازم‌الاجرا برای کاهش درصد عود معتادان بهبودیافته به اعتیاد و به تبع آن، مهار اعتیاد در کشور در بخش درمان، اشتغال معتادان پس از ترک است؛ چرا که یکی از زمینه‌های بازگشت به اعتیاد بیکاری و فقدان درآمد است که باید به این موضع توجه شود.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2009-08-24 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو