درمان بدون زندان معتادان

درمان بدون زندان معتادان اعتیاد

ایسکانیوز: دکتر فدا حسین مالکی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در قانون جدید بحث درمان بدون زندان معتادان به طور جدی در دستور کار قرار دارد. به گزارش روز سه‌شنبه گروه اجتماعی ایسکانیوز، وی افزود: ممکن است اردوگاه های بازپروری معتادان در جاهایی خاص و در صورت وجود نیاز ایجاد شود، ولی […]

ایسکانیوز: دکتر فدا حسین مالکی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در قانون جدید بحث درمان بدون زندان معتادان به طور جدی در دستور کار قرار دارد.
به گزارش روز سه‌شنبه گروه اجتماعی ایسکانیوز، وی افزود: ممکن است اردوگاه های بازپروری معتادان در جاهایی خاص و در صورت وجود نیاز ایجاد شود، ولی اصل درمان بدون زندان است. دکتر مالکی که در کارگاه آموزشی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور سخن می گفت ، افزود: سیاست های کلی مبارزه که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده، راهگشا و بسیار با اهمیت است.
وی گفت: جلسات تغییر قانون با حضور قوه قضاییه، مجلس و ستاد آغاز شده است. مالکی تاکید کرد: فرمان رهبری، سند توسعه فرابخشی، راهبردهای کلان و سیاست های کلی بهانه ای برای کم کاری در هیچ نقطه کشور باقی نگذاشته است.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر استفاده از دانش آموز تاکید کرد و آموزش عمومی و امید دادن به مردم را از روش های پیشگیری از اعتیاد بر شمرد.
مالکی معتادان را قربانی دانست و گفت: معتاد قابل درمان است و برخورد با قاچاقچیان باید با برخورد با معتادان تفاوت اساسی داشته باشد.

تاریخ بروزرسانی : 2007-02-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو