درمان اعتياد به روش سم زدايي فوق سريع - اعتیاد

درمان اعتیاد به روش سم زدایی فوق سریع

درمان اعتیاد به روش سم زدایی فوق سریع اعتیاد

ایسنا-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، طی بخشنامه‌ای به کلیه مراکز دانشگاهی و غیر دانشگاهی تحت پوشش دانشگاه اعلام کرد: استفاده از روش UROD (سم زدایی فوق سریع) در درمان اعتیاد صرفا در بیمارستان‌های آموزشی و بدون دریافت حق کارانه مجاز بوده و انجام آن در بیمارستان‌های دیگر و خصوصا مراکز غیربیمارستانی (درمانگاه‌ها و […]

ایسنا-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، طی بخشنامه‌ای به کلیه مراکز دانشگاهی و غیر دانشگاهی تحت پوشش دانشگاه اعلام کرد: استفاده از روش UROD (سم زدایی فوق سریع) در درمان اعتیاد صرفا در بیمارستان‌های آموزشی و بدون دریافت حق کارانه مجاز بوده و انجام آن در بیمارستان‌های دیگر و خصوصا مراکز غیربیمارستانی (درمانگاه‌ها و مراکز جراحی محدود) ممنوع است. دکتر امام هادی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که سم زدایی فوق سریع یکی از روشهای سم زدایی معتادان به مواد مخدر است، گفت: در این روش فرد پس از بررسی‌های کافی آزمایشگاهی، به مدت ۶ تا ۸ساعت بیهوش شده و طی این مدت، پزشک اقدام به خروج مواد مخدر از بدن بیمار می‌کند.

وی در ادامه افزود: این روش صرفا در مورد وابستگی به داروهای مخدر نظیر هروئین، کراک، تریاک و غیره استفاده می‌شود و در خصوص سایر مواد غیر قانونی نظیر حشیش، کوکائین، اکستازی و غیره بی فایده است.

دکتر امام هادی تصریح کرد:‌ تحقیقات متعدد در این زمینه نشان داده که با توجه به تضمین کامل پزشکان در ارائه این روش به بیماران و عدم پیگیری بیماران پس از ترک، میزان فراوانی از عود و برگشت بیماران به دام اعتیاد دیده شده است.

وی افزود:‌ درمان کامل اعتیاد و وابستگی به مواد مخدر یک فرآیند طولانی و بصورت ارائه مجموعه‌ای از اقدامات پزشکی، روانشناسی و مددکاری است.

امام هادی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون مطالعه ثابت شده‌ای در مورد اثبات فایده و اثر بخشی درمان از طریق UROD نسبت به سایر روش‌ها وجود ندارد بلکه توصیه‌های جدی مبنی بر عدم انجام این روش و همچنین عدم ارحجیت آن نسبت به روش‌های درمانی موجود است.

انتهای

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2007-07-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :