درمان‌های رایج، فقط پاسخگوی ۵ …

درمان‌های رایج، فقط پاسخگوی ۵ … اعتیاد

جام جم آنلاین: سرپرست کلینیک درمان اعتیاد به مواد محرک مرکز ملی مطالعات اعتیاد با تاکید بر این که مصرف‌کنندگان این مواد به روش‌های معمولی درمان اعتیاد پاسخ نمی‌دهند، لزوم راه‌اندازی درمانگاه‌های اختصاصی درمان معتادان مواد محرک را مورد تاکید قرار داد. به گفته حمید رضا طاهری نخست، معتادان مواد محرک از جمله کوکایین و […]

جام جم آنلاین: سرپرست کلینیک درمان اعتیاد به مواد محرک مرکز ملی مطالعات اعتیاد با تاکید بر این که مصرف‌کنندگان این مواد به روش‌های معمولی درمان اعتیاد پاسخ نمی‌دهند، لزوم راه‌اندازی درمانگاه‌های اختصاصی درمان معتادان مواد محرک را مورد تاکید قرار داد.
به گفته حمید رضا طاهری نخست، معتادان مواد محرک از جمله کوکایین و متامفتامین‌ها در رتبه اول رفتارهای پرخطر جنسی در میان سایر معتادان قرار دارند. وی در گفتگو با ایسنا گفت: در ایران هنوز مصرف تزریقی مواد محرک بویژه متامفتامین‌ها وجود ندارد، اما طبق ارزیابی‌ها، متاسفانه این موضوع به مشکل جدی‌تری در آینده تبدیل خواهد شد.

وی با یادآوری این که وابستگی مصرف‌کنندگان مواد محرک به این مواد تا حدی زیاد است که برای مثال، اعمالی مانند اعمال جنسی، بدون مصرف این مواد برای آنها امکان‌پذیر نیست، اظهار کرد: رفتارهای جنسی ناهنجار در معتادان کوکائین و متامفتامین‌ها بسیار مشاهده شده و علاوه بر این، رفتارهای جنسی تحت تاثیر مصرف مواد محرک باعث افسردگی افراد مصرف‌کننده می‌شود.

سرپرست کلینیک درمان اعتیاد به مواد محرک مرکز ملی مطالعات اعتیاد درباره نحوه درمان معتادان مواد محرک عنوان کرد: معتادان متامفتامین‌ها و مواد محرک را نمی‌توان در درمانگاه‌های عمومی یا با روش‌هایی مانند متادون درمانی درمان کرد؛ چرا که تنها یک تا ۵ درصد معتادان با روش‌های معمولی درمان می‌شوند.

به اذعان این پژوهشگر، در آینده نزدیک، مشکل اصلی کشور ما در زمینه اعتیاد، اعتیاد به محرک‌ها و افزایش شمار وابستگان به مصرف این مواد خواهد بود.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو