درمانگاه درمان نگه دارنده با متادون معتادان

درمانگاه درمان نگه دارنده با متادون معتادان اعتیاد

درمانگاه درمان نگه دارنده با متادون معتادان (MMT) در بیمارستان دکتر شریعتی کرج افتتاح شد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان (ایسنا)، دکتر احمد مهدوی رییس بیمارستان دکتر شریعتی کرج در مراسم افتتاح این درمانگاه گفت: بیمارستان دکتر شریعتی امروز به بالاترین و به روز ترین تکنولوژی‌های اروپایی مجهز است که این امر با افتتاح […]

درمانگاه درمان نگه دارنده با متادون معتادان (MMT) در بیمارستان دکتر شریعتی کرج افتتاح شد.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان (ایسنا)، دکتر احمد مهدوی رییس بیمارستان دکتر شریعتی کرج در مراسم افتتاح این درمانگاه گفت: بیمارستان دکتر شریعتی امروز به بالاترین و به روز ترین تکنولوژی‌های اروپایی مجهز است که این امر با افتتاح بخش EMG یا دستگاه نوار عضله و EEG یا دستگاه نوار مغزی محقق شده است.

وی افزود: با تجهیز این بیمارستان به اکو کاردیوگرافی و تست ورزش بلوک قلب از نظر کارهای تشخیصی کامل می‌شود و این در راستای تحولات عظیم بهداشتی و درمانی در سطح کرج است که به این بیمارستان نیز تسری یافته است.
مهدوی خاطرنشان کرد: راه اندازی پانسیون پزشکان مقیم نیز گام بزرگی در برطرف کردن مشکلات این قشر می‌باشد.
وی با اشاره به این که درمانگاه ترک اعتیاد مهمترین طرح در دست افتتاح است، افزود : در این درمانگاه درمان نگه دارنده با متادون معتادان (MMT) برای اولین بار در کرج در سیستم دولتی اجرا می‌شود.

مهدوی در ادامه ابراز داشت: تجهیزات جدید با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال خریداری شده است و همچنین اورژانس بیمارستان شریعتی طی چند ماه آینده با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال آغاز به کار خواهد کرد.

در ادامه این مراسم دکتر محمدهادی ناصح معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: به رغم محدودیت‌های حوزه سلامت، با پیگیری‌های انجام شده منابع قابل توجهی به کرج هدایت شده و روز به روز امکانات متناسب با تکنولوژی روز فراهم می‌شود.

وی افزود: شعار امسال روز جهانی بهداشت «آینده مطمئن با سرمایه گذاری در سلامت» بود که یکی از موثرترین سرمایه گذاری‌ها در زمینه بهداشت است و به ازای هر یک دلار سرمایه گذاری در بخش سلامت ۱۰ دلار سود عاید می‌شود.

وی تاکید کرد: در درمان با متادون خدماتی ارایه می‌شود تا به تدریج میزان آسیب از جانب اعتیاد کاهش یابد.

محمدهادی هدف از تاسیس این درمانگاه‌ها را کاهش آسیب اعتیاد دانست و گفت: ۹ مرکز درمان نگه دارنده با متادون در غرب استان تهران فعال می‌شوند که هدف آنان کاهش آسیب اعتیاد و سوق دادن به سوی روش‌هایی با ایمنی بیشتر و آسیب کمتر است.

وی در خصوص میزان اعتبارات این مراکز خاطرنشان کرد: اعتبار سالانه برای هر یک از این مراکز ۱۵ میلیون تومان است که مکان یابی آن بر عهده حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشد.

همچنین در ادامه این مراسم کبری جودکی رییس شبکه بهداشت و درمان کرج از تاسیس بخش‌های تخصصی در بیمارستان اشتهارد خبر داد و گفت: درمانگاه درمان نگه دارنده با متادون معتادان در اشتهارد با ۸ میلیون تومان اعتبار افتتاح و بخش طب کار نیز در این شهر تجهیز شد که میزان اعتبار برای راه اندازی این بخش ۲۰ میلیون تومان بود.

وی در پایان از کلنگ زنی بخش اورژانس اشتهارد با زیربنایی بالغ بر هزار متر مربع و پرداخت هزینه ساخت آن از سوی خیرین خبر داد.

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو