دانش‌آموزان،بیشترین مصرف‌کنندگان دخانیات

دانش‌آموزان،بیشترین مصرف‌کنندگان دخانیات

همزمان با آغاز مبارزه با عرضه و مصرف دخانیات در اماکن عمومی، معاون سلامت وزیر بهداشت با ابراز نگرانی از استعمال دخانیات در سه درصد نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ ساله کشور، هشدار داد: اغلب این افراد دانش‌آموز هستند و این امر موجب افزایش نگرانی مسوولان نسبت به شیوع مصرف دخانیات در بین دانش‌آموزان شده است. […]

همزمان با آغاز مبارزه با عرضه و مصرف دخانیات در اماکن عمومی، معاون سلامت وزیر بهداشت با ابراز نگرانی از استعمال دخانیات در سه درصد نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ ساله کشور، هشدار داد: اغلب این افراد دانش‌آموز هستند و این امر موجب افزایش نگرانی مسوولان نسبت به شیوع مصرف دخانیات در بین دانش‌آموزان شده است. دکتر موید علویان در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: البته وزارت بهداشت در طرح‌های مشترکی با وزارت آموزش و پرورش، سعی در شناسایی علل گرایش نوجوانان به مواد دخانی و کاهش مصرف این مواد در دانش‌آموزان دارد. وی، راه‌اندازی دفتر آموزش سلامت را از جمله این طرح‌ها برشمرد و اظهار کرد: همچنین از سال گذشته با اجرای طرح بررسی عوامل پرخطر در مدارس، نظام گزارش دهی رفتارهای پرخطر از جمله مصرف دخانیات در میان دانش‌آموزان تشکیل شد که امیدواریم با استفاده از این روش اقدامات موثری در جهت کاهش رفتارهای پرخطر به ویژه مصرف دخانیات در مدارس صورت گیرد.

معاون سلامت وزیر بهداشت، آموزش جمعی را راهی مناسب برای آموزش مقابله با مصرف دخانیات در بین نوجوانان دانست و به مسوولان آموزش و پرورش پیشنهاد داد تا با استفاده از روش «آموزش همسان»، گامی موثر در مبارزه با مصرف دخانیات در مدارس بردارند.

علویان اضافه کرد: البته در حال حاضر طرح «آموزش همسان» در مدارس تا حدودی اجرا می‌شود، اما به طور قطع باید بیشتر به آن توجه شود.

آگاهی مردم با چاپ بروشور افزایش نمی‌یابد

معاون سلامت وزیر بهداشت از دیگر سو با تاکید بر این که با چاپ بروشور نمی‌توان سواد و آگاهی افراد جامعه را افزایش داد، خاطرنشان کرد: وظیفه کاهش مصرف دخانیات تنها بر عهده وزارت بهداشت نیست و سایر نهادها به ویژه وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم و شهرداری‌ها در این زمینه تاثیر گذار هستند.

علویان یادآور شد: مبارزه با دخانیات، نیازمند عزم ملی و همکاری بین بخشی به ویژه در رسانه‌های عمومی است.

گفتنی است، طرح «آموزش همسان» یکی از کاربردی‌ترین روش‌های آموزشی گروهی توده‌های مختلف اجتماعی است. در این روش که در حال حاضر در بسیاری از کشورها از جمله ایران کاربرد دارد، با آموزش یک فرد به عنوان نماینده گروهی از افراد جامعه، زمینه آگاهی سایر افراد گروه را در مورد موضوعی خاص فراهم می‌کنند.

انتهای پیام

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-12-15
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز