داروی ویگاباترین در کاهش نیاز به مواد اعتیاد آور

داروی ویگاباترین در کاهش نیاز به مواد اعتیاد آور اعتیاد

ایسنا:داروی ویگاباترین دردوره درمانی کوتاه مدت موجب کاهش نیاز به کوکائین و متامفتامین در معتادان شده وباعث از‌بین رفتن میدان بینایی آنها نمی‌شود. به نقل از انیستیتو پزشکی ایران، دکتر Robert Fechnen محقق ارشد پروژه حاضرمی‌گوید: ویگا باترین دارویی است که برای مدت‌های متمادی در درمان اختلالات تشنجی به کارمی‌رفته است و براساس نتایج به […]

ایسنا:داروی ویگاباترین دردوره درمانی کوتاه مدت موجب کاهش نیاز به کوکائین و متامفتامین در معتادان شده وباعث از‌بین رفتن میدان بینایی آنها نمی‌شود.
به نقل از انیستیتو پزشکی ایران، دکتر Robert Fechnen محقق ارشد پروژه حاضرمی‌گوید: ویگا باترین دارویی است که برای مدت‌های متمادی در درمان اختلالات تشنجی به کارمی‌رفته است و براساس نتایج به دست آمده، از دست دادن بینایی درمصرف طولانی مدت این دارو یکی ازعوارض آن است. وی می‌افزاید: درمطالعات مقدماتی مشخص شد که ویگاباترین در متوقف ساختن حرص و ولع مصرف کوکائین و متامفتامین و اثرات آن موثراست اما از بین رفتن بینایی در بین افراد حاصل از استفاده مواد مذکورمشخص نشد.
وی ادامه داد: به همین خاطر طی یک تحقیق و با مطالعه برروی ۳۰ معتاد به کوکائین و متامفتامین برای مدت نه هفته تحت بررسی قرارگرفتند و برای شش هفته داروی ویگاباترین را با دوزهای افزاینده دریافت کرده و درسه هفته به تدریج داروی ایشان قطع شد.
به این ترتیب در پیگیری، هیچ عارضه بینایی در میدان دید مصرف‌کنندگان دارو مشاهده نشد.
این محقق در پایان اظهار می‌دارد: هرچند در این خصوص مطالعات تکمیلی مورد نیاز است اما نتایج پژوهش یاد شده، برای درمان این اعتیاد‌های خطرناک بسیار امیدوار کننده است.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو