خماری و نشئگی - اعتیاد

خماری و نشئگی

خماری و نشئگی اعتیاد

بالارفتن مقدار مواد افیونی و ضد درد (مثل اندرفین ها ، دینورفین ها و … ) جسم از یک حد معین ، ایجاد نشئگی می کند و به همین ترتیب پائین آمدن از یک حد معین آن هم ایجاد خماری می کند !! اگر یک شخص طبق عادتی که خودش بوجود آورده ، میزان حداقل […]

بالارفتن مقدار مواد افیونی و ضد درد (مثل اندرفین ها ، دینورفین ها و … ) جسم از یک حد معین ، ایجاد نشئگی می کند و به همین ترتیب پائین آمدن از یک حد معین آن هم ایجاد خماری می کند !!
اگر یک شخص طبق عادتی که خودش بوجود آورده ، میزان حداقل مواد مخدر در بدن او مثلاَ ۳ میلی گرم باشد ، با مصرف کردن ۴ میلی گرم نشئگی او آغاز می شود !
پس بر حسب عادت او با ۳ میلی گرم حالش عادی است .
حال در نظر بگیریم شخصی را که مقدار مصرفش ۱۰۰ میلی گرم است ، پس او با ۱۰۰ میلی گرم حالت عادی دارد و هر چه از ۱۰۰ میلی گرم پائین بیاید خماری و هر چه بالاتر برود نشئگی است .
آیا به نظر شما کسی که ۳ میلی گرم و یا کسی که ۱۰۰ میلی گرم حداقل های عادت او هستند کدام یک بیشتر نشئه می شوند ؟
باید گفت با یک فرق اساسی هر دو از یک میزان نشئگی لذت می برند ! و آن فرق اساسی این است که کسی که با ۱۰۰ میلی گرم خودش را عادت داده رنج بیهوده را برای خود فراهم نموده است . در حقیقت هم پول و هم سلامتی و وقت خود را بیشتر هدر داده است .
پس کسی که ۳ میلی گرمی است باهوش تر و زیرک تر می باشد و آن فرد ۱۰۰ میلی گرمی کارش مثل این است که از یک شماره روزنامه ۱۰ نسخه بخرد .
حرف حساب این است که اگر شما مصرف کننده هستید و قصد درمان کردن را ندارید با کمی تلاش و برنامه ریزی می توانید خودتان را به حد کمترین میزان عادت دهید و اصلاَ هم کار مشکلی نیست ، فقط تصمیم می خواهد و راه حل ، به همین دلیل بود که در قدیم هروئینی های حرفه ای سالی یکبار ترک می کردند ، تا مصرف مواد خود را کاهش بدهند و با مقدار کم هم به مقصد می رسیدند .
این مطالب به طور خلاصه و برگرفته از کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر می باشد ، که نگارنده و خیلی از دوستان دیگر امروز با دسترسی به آموزش های کنگره پس از سال های متمادی مصرف انواع مواد مخدر دریافته ایم و در واقع طی دوران اعتیاد نمی دانستیم که هر چه بیشتر مصرف می کنیم بیشتر نشئه نمی شویم بلکه با دست خودمان زمینه های وابستگی به مواد بیشتری را فراهم می کردیم که به صورت طبیعی در بدن ما تولید می شده و هر چه قدر مقدار مصرف افزایش می یافت برابر بود با وابستگی بیشتر به همان نسبت .
حال اگر شما به فکر درمان نیستید یا به هر دلیلی به دنبال نشئگی و علاقه مند به ادامه مصرف می باشید بدانید مصرف شما در آینده ای نزدیک بیشتر از این خواهد شدکه امروز مصرف می کنید ، برای نمونه از خودتان بپرسید آیا چند سال قبل همین مقدار را روزانه مصرف می کردید ؟ و آیا با این مقدار نشئه یا خمار می شدید ؟ ؟
پس عادت امروز شما نتیجه اضافه مصرف کردن دیروز است و چنانچه به فکر مهار آن نباشید این نسبت افزایش سریع در آینده شما را دچار مشکل می کند . !!!

رحمت
www.congress60.org

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2009-07-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :