خطر ناشنوایی با سیگار کشیدن

خطر ناشنوایی با سیگار کشیدن اعتیاد

دانشمندان هشدار دادند: سیگار کشیدن می تواند باعث ناشنوایی شود. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، دانشمندان می گویند: کشیدن سیگار و چاقی می تواند باعث وارد شدن آسیب های دائمی به گوش و در نتیجه حس شنوایی شود. آنها خاطرنشان کردند: کشیدن سیگار و چاقی می تواند جریان خون به گوش را دچار […]

دانشمندان هشدار دادند: سیگار کشیدن می تواند باعث ناشنوایی شود.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، دانشمندان می گویند: کشیدن سیگار و چاقی می تواند باعث وارد شدن آسیب های دائمی به گوش و در نتیجه حس شنوایی شود. آنها خاطرنشان کردند: کشیدن سیگار و چاقی می تواند جریان خون به گوش را دچار اختلال کند. در این پژوهش که از سوی متخصصان دانشگاه آنت ورپ انجام گرفته، آمده است که همچنین مشاغل پرسر و صدا نیز بزرگترین خطر و عامل تهدید کننده برای سلامت گوش ها هستند.

در مطالعه جداگانه ای نیز مشخص شده است که سیگار کشیدن در میانسالی می تواند آسیب های جدی به حافظه وارد کرده و ابتلا به زوال عقل را تسریع کند.

دکتر اریک فرانسن پژوهشگر دانشگاه انت ورپ در بلژیک در این باره گفت: وقتی آسیبی به بدن وارد شود دیگر کار از کار گذشته و ترمیم نمی شود.

رابطه بین کشیدن سیگار و از دست دادن قدرت شنوایی یا بروز مشکلات شنوایی پیش از این نیز از سوی دیگر محققان ارائه شده بود اما در پژوهش اخیر مدارک علمی بسیار قابل اطمینان تری در این خصوص ارائه شده است. در این مطالعه بیش از ۴۰۰ مرد و زن با متوسط سن ۵۳ تا ۶۷ سال تحت آزمایش و مطالعه قرار گرفتند.

از تمام شرکت کنندگان یک تست شنوایی گرفته شده و سپس از آنها درباره الگوی زندگی و محل کارشان سوالاتی پرسیده شد.

اریک فرانسن، پژوهشگر اصلی این تحقیقات اظهار داشت: در افراد سیگاری و یا چاق توانایی درک صداها با فرکانس بالا به تدریج آسیب می بیند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش توان شنوایی به طور نسبی به این عامل که شما چقدر سیگار می کشید و یا شاخص توده بدنیتان چقدر است، بستگی دارد.

به علاوه وقتی شما سیگار کشیدن را به طور منظم برای بیش از یکسال ادامه می دهید، این وضعیت بدتر هم می شود.

آماندا ساندفورد از گروه ضربت اقدام علیه سیگار و برای حفظ سلامت در این باره گفت: نتایج تحقیق اخیر که در مجلس انجمن تحقیقاتی اوتولارین گولوژی منتشر شده باید یک هشدار مهم بویژه برای جوانان سیگاری تلقی شود.

وی افزود: بسیاری از جوانان هستند که تصور می کنند می توانند در سن میانسالی سیگار را کنار بگذارند و از برخی از بیماریهای ناشی از استعمال دخانیات جان سالم بدر ببرند. اما در این پژوهش مشخص شده است که برخی از صدمات قابل بازگشت نبوده و هم اکنون این صدمات بر بدن بر جای می مانند.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2008-06-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد