خطر بروز سرطان باسيگار‌هاي دست پيچ - اعتیاد

خطر بروز سرطان باسیگار‌های دست پیچ

خطر بروز سرطان باسیگار‌های دست پیچ اعتیاد

محققان دریافتند خطر بروز سرطان ریه با کشیدن سیگار‌‌های دست پیچ بیشتر از سیگار‌های آماده افزایش می‌یابد. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، محققان نروژی با بررسی ۴۵۰ بیمار بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ که کار سینوم برونشیال در آنها تشخیص داده شده بود دریافتند، ۱۱ درصد آنها از سیگار‌های آماده و […]

محققان دریافتند خطر بروز سرطان ریه با کشیدن سیگار‌‌های دست پیچ بیشتر از سیگار‌های آماده افزایش می‌یابد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، محققان نروژی با بررسی ۴۵۰ بیمار بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ که کار سینوم برونشیال در آنها تشخیص داده شده بود دریافتند، ۱۱ درصد آنها از سیگار‌های آماده و ۸۳ درصد آنها از سیگار‌های دست پیچ خودشان استفاده می‌کردند.
بنابراین گزارش، اگرچه افرادی که سیگار دست پیچ استفاده می‌کردند روزانه ۱۵ نخ سیگار کمتر از بیمارانی که سیگار آماده می‌کشیدند، مصرف داشتند اما بروز سرطان ریه در آنها شایع تر بود.
این گزارش می‌افزاید، سیگار‌های دست پیچ خطرناک تر از سیگار‌های آماده هستند زیرا ۱۰ برابر بیشتر از آنها نیکوتین دارند و قطر آن بیشتری نسبت به سیگارهای آماده دارند.
براساس این گزارش، سیگارهای دست پیچ اغلب بدون فیلتر کشیده می‌شوند و بدلیل شل پیچیده شدن دود بیشتری تولید می‌کنند که همه این عوامل باعث خطرناکتر شدن این نوع سیگار‌ها می‌شود./ن

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2007-10-25 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :