هواوی

“خانه های بهبودی ” معتادان

“خانه های بهبودی ” معتادان اعتیاد

مدیر کل دفتر پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: کمپ ها و خانه های بهبودی معتادان تا اول آذرماه مهلت دارند برای دریافت مجوز فعالیت به سازمان بهزیستی مراجعه کنند. دکتر فرید براتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ماموران سازمان بهزیستی به مراکز ترک اعتیاد سرپایی و کلینیکهای ترک اعتیاد دائما نظارت می کنند […]

مدیر کل دفتر پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: کمپ ها و خانه های بهبودی معتادان تا اول آذرماه مهلت دارند برای دریافت مجوز فعالیت به سازمان بهزیستی مراجعه کنند.
دکتر فرید براتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ماموران سازمان بهزیستی به مراکز ترک اعتیاد سرپایی و کلینیکهای ترک اعتیاد دائما نظارت می کنند و تمامی این مراکز دارای مجوز فعالیت از بهزیستی هستند.
وی در خصوص فعالیت کمپ ها و خانه های بهبودی اشاره کرد و ادامه داد : این خانه ها توسط معتادان بهبود و درمان یافته تشکیل شده است و هیچ مجوزی ندارند، بنابراین فعالیت آنان غیر قانونی است.مدیر کل دفتر پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی، تاکید کرد : براساس آمارهای موجود ۷۵۰ تا ۸۰۰ مرکز کمپ وخانه بهبودی در سراسر کشور موجود است و بهزیستی با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر تا اول آذرماه به این مراکز مهلت داده تا برای دریافت مجوز فعالیت اقدام کنند و خود را با شرایط آئین نامه تطبیق دهند، در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

براتی گفت: براساس آئین نامه موجود کارکنان کمپ ها و خانه های بهبودی باید از آموزشهای لازم بهره مند شوند و همچنین محیط آنان نیز باید استاندارد شود.

وی خاطر نشان کرد: براساس آمارهای رسیده هم اکنون در شهریار ۳۵ خانه بهبودی بدون مجوز فعالیت می کند. این خانه ها بصورت روزانه با حجم زیاد مراجه کننده روبرو هستند

تاریخ بروزرسانی : 2007-09-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :