حدود ۲۰۰هزار تماس با خط ملی اعتیاد؛

حدود ۲۰۰هزار تماس با خط ملی اعتیاد؛ اعتیاد

مدیرکل امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از برقراری حدود ۲۰۰ هزار تماس با خط ملی اعتیاد در زمینه‌ کسب راهکارهای درمان و پیشگیری از اعتیاد تا کنون خبر داد. هومان نارنجی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به سطح فعالیت خط ملی مشاوره رایگان […]

مدیرکل امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از برقراری حدود ۲۰۰ هزار تماس با خط ملی اعتیاد در زمینه‌ کسب راهکارهای درمان و پیشگیری از اعتیاد تا کنون خبر داد.
هومان نارنجی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به سطح فعالیت خط ملی مشاوره رایگان اعتیاد که برای نخستین بار در اسفند ماه سال گذشته با همکاری سازمان بهزیستی در کشور راه‌اندازی شد، اعلام کرد: اغلب تماس‌های برقرار شده با خط ملی مشاوره اعتیاد از سراسر کشور، از استان‌های تهران،‌ کرمانشاه، همدان و فارس بوده است.
مدیرکل امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین عنوان کرد: ۷۶ درصد تماس‌ها مربوط به دریافت راهنمایی و مشاوره در حوزه درمان اعتیاد، ۶ درصد دریافت راهکارهای پیشگیری از اعتیاد و ۱۸ درصد نیز مربوط به هر دو مورد پیشگیری و درمان اعتیاد بوده است که این موضوع نیاز موجود برای توسعه‌بخشی به بخش درمانی اعتیاد در جامعه را می‌رساند.

وی بیشترین تماس‌های برقرار شده با خط ملی رایگان اعتیاد از سراسر کشور را مربوط به همسران و مادران معتادان ذکر کرد و با بیان این که تعداد تماس‌های برقرار شده از سوی زنان به این خط، حدود دو برابر مردان است، اظهار کرد: میانگین زمان مشاوره برای هر تماس‌گیرنده با خط ملی مشاوره اعتیاد، ۱۰ دقیقه و میزان پاسخ‌دهی به پرسش‌های مطرح‌شده از سوی مردم، حدود ۵۰ درصد است.

این مقام مسوول ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین گروه سنی غالب تماس‌گیرندگان با خط ملی اعتیاد را در محدوده ۳۰ تا ۴۰ سال متمرکز دانست.

نارنجی‌ها به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: با روند صعوی آشنایی و تماس مردم با خط ملی مشاوره رایگان اعتیاد، ماهانه بیش از ۵۵ هزار تماس با این خط برقرار می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: خط ملی مشاوره رایگان اعتیاد هم‌اکنون با ۱۷ اپراتور از ساعت هشت تا ۲۱ در سه شیفت کاری پاسخگوی هموطنان در حوزه‌های مشاوره برای دریافت راهکارهای درمان و پیشگیری از اعتیاد است.

انتهای پیام

کد خبر: ۸۸۰۵-۱۴۷۶۱

تاریخ بروزرسانی : 2009-08-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو