حداکثر افق زندگی معتادان

حداکثر افق زندگی معتادان

یک پژوهشگر مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران اعلام کرد: اختلال در درک زمان یکی از آسیب‌های شدید مغزی معتادان است که از این طریق یک مدت زمان کوتاه برای معتادان به میزان چندین برابر می‌گذرد. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، دکتر حامد اختیاری روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی و پژوهشی بررسی نوع اختلالات مغزی معتادان، […]

یک پژوهشگر مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران اعلام کرد: اختلال در درک زمان یکی از آسیب‌های شدید مغزی معتادان است که از این طریق یک مدت زمان کوتاه برای معتادان به میزان چندین برابر می‌گذرد.
به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، دکتر حامد اختیاری روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی و پژوهشی بررسی نوع اختلالات مغزی معتادان، گفت: برخی از آسیب‌های مغزی معتادان با ضایعات شدید مغزی که برای برخی از افراد عادی ایجاد می‌شود، مشابه است که این امر تاثیر بسیار زیاد اعتیاد بر سلول‌های مغزی معتادان را می‌رساند.وی تاکید کرد: آسیب‌های مغزی معتادان تا حدی شدید است که در اکثر مواقع حتی با انجام اقدامات درمانی اعم از متادون تراپی نیز به طور کامل درمان نمی‌شود.

این پژوهشگر مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران در ادامه به برخی از ابزارهای مورد استفاده در کشور برای تشخیص اختلالات مغزی معتادان و گروه‌بندی آن‌ها از نظر شدت آسیب‌های مغزی، گفت: تعیین میزان افق زندگی در معتادان یکی از ابزارهای مورد استفاده برای تشخیص آسیب‌های مغزی آن‌هاست که طبق نتایج حاصل از بررسی از طریق این ابزار، حداکثر افق زندگی معتادان یک‌سال تعیین شده است.

وی اختلال در درک زمان و حساسیت نداشتن در برابر تاخیر در دریافت پاداش در معتادان را دو ابزار دیگر شناخت میزان آسیب‌های مغزی معتادان خواند و تاکید کرد: معمولا افراد عادی در برابر تاخیر در دریافت پاداش یا مزد خشمگین می‌شوند، اما این امر در اکثر معتادان صادق نیز نیست که این موضوع نیز به نوعی شدت آسیب‌های مغزی وارده به معتادان را می‌رساند.

اختیاری در ادامه تصریح کرد: شدت آسیب‌های مغزی در معتادان تزریقی با معتادان غیر تزریقی نیز متفاوت است که البته این تفاوت در مورد شدت آسیب‌های مغزی وارد شده به معتادان تزریقی و دارای تزریق مشترک در مقایسه با معتادان تزریقی دارای تزریق غیر مشترک نیز مشهود است.

وی با اشاره به این که معمولا معتادان به دریافت مقداری اندکی پول در آینده نزدیک در مقابل دریافت مقدار زیادی پول در آینده دور قانع‌ترند، این امر را یکی دیگر از دلالت‌های وارد بر شدت آسیب‌های مغزی معتادان برشمرد.

این پژوهشگر مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران در مقایسه معتادان ایرانی با معتادان غربی گفت: معمولا معتادان غربی در مقایسه با معتادان ایرانی خطرپذیری بیشتری دارند، در حالی که معتادان ایرانی معمولا غیرفعال‌تر هستند که این غیر فعال بودن در مورد معتادان تزریقی شدت بیشتری به خود می‌گیرد.

انتهای پیام

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-09-20
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز