جوانان ۱۵ تا ۳۵ سال قربانیان «کراک»

جوانان ۱۵ تا ۳۵ سال قربانیان «کراک» اعتیاد

جوانان ۱۵ تا ۳۵ سال قربانیان «کراک»Reviewed by Afshari on Jan 15Rating: دبیر انجمن سم شناسی و مسمومیت ‌کشور با اشاره به‌این‌ که ماده مخدر «کراک» در بسیاری از موارد باعث مسمومیت مصرف‌کننده می‌شود، گفت: بیشترین ضرر کراک ناشی از بالا بودن درجه وابستگی به این ماده نسبت به سایر مواد مخدر است. دکتر شادنیا […]

جوانان 15 تا 35 سال قربانيان «كراك»Reviewed by Afshari on Jan 15Rating:

دبیر انجمن سم شناسی و مسمومیت ‌کشور با اشاره به‌این‌ که ماده مخدر «کراک» در بسیاری از موارد باعث مسمومیت مصرف‌کننده می‌شود، گفت: بیشترین ضرر کراک ناشی از بالا بودن درجه وابستگی به این ماده نسبت به سایر مواد مخدر است. دکتر شادنیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به مضرات انواع مختلف مواد مخدر در ادامه توضیح داد: گروه اول مواد مخدر توهم زا نظیر حشیش، LSD و آمفتامین هستند. گروه دوم مواد محرکی نظیر قرصهای شادی‌آور یا اکس و شیشه‌اند که نمونه‌هایی ازآن در ایران یافت می‌شوند و بالاخره گروه سوم نیز مخدرهایی مشتق از تریاک است که هروئین، کراک، تمجیزک و نورجیزک را شامل می‌شود.
مسمومیت در اثر مصرف کراک می‌تواند به فوت افراد منجر ‌شود

دکتر شادنیا درخصوص کراک توضیح داد: کراک مصرفی در ایران، از هروئینی با درجه خلوص بالا تشکیل شده است که بیشتر به صورت استنشاقی به مصرف می‌رسد اما در مراحل پیشرفته‌تر اعتیاد، ممکن است به صورت خوراکی و تزریقی نیز استفاده شود.

وی در ادامه گفت: ‌مصرف کراک به دلیل مقدار زیاد هروئین موجود و بالا بودن درجه خلوص آن، در بسیاری موارد موجب مسمومیت‌ها و حتی فوت افراد می‌شود.

به گفته دبیر انجمن سم‌شناسی و مسمومیت کشور موارد متعددی از مسمومیت با این ماده در سه تا پنج سال اخیر مشاهده ‌شده است و جوانان ۱۵ تا ۳۵ سال قربانیان این ماده افیونی هستند و غالبا افرادی به مصرف این ماده روی می‌آورند که سابقه مصرف مواد مخدر دیگر را دارند.

تمجیزک که خود یک ماده مخدر است، به عنوان داروی ترک اعتیاد به فروش می‌رسد

دکتر شادنیا همچنین با اشاره به رواج مصرف تمجیزک گفت: تمجیزک با عنوان یک داروی ترک اعتیاد در بازار و به همین عنوان در ویال‌های تزریقی به فروش می‌رسد؛ درحالیکه مصرف این ماده که خود، مخدر است، با درصد اعتیادآوری بالا، فرد را پس از مدتی به سندروم «کوشینگ» دچار می‌شود.

تاریخ بروزرسانی : 2007-01-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد