جمع آوری ۱۴۰۰ سرنگ آلوده

جمع آوری ۱۴۰۰ سرنگ آلوده اعتیاد

معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر از جمع آوری هزار و ۴۰۰ سرنگ آلوده از معتادان تزریقی در طرح پیشگیری از شیوع ویروس HIV در مناطق پرخطر تهران خبر داد. حسن صفاریه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این طرح از اواخر فروردین به مدت یک ماه در سه […]

معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر از جمع آوری هزار و ۴۰۰ سرنگ آلوده از معتادان تزریقی در طرح پیشگیری از شیوع ویروس HIV در مناطق پرخطر تهران خبر داد.
حسن صفاریه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این طرح از اواخر فروردین به مدت یک ماه در سه منطقه میدان راه آهن، شوش و ترمینال جنوب اجرا شد، افزود: نزدیک به هزار و ۶۰۰ سرنگ و سرسوزن در این طرح بین معتادان تزریقی توزیع شد.وی ادامه داد: هزار نفر در این طرح مشاوره شده و بیش از ۵۰۰ نفر برای طی کردن آزمایش به مراکز ذیربط معرفی شدند.

معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر از درمان ۸۰ نفر از معتادان تزریقی از طریق متادون طی دوره یک ماهه اجرای طرح خبر داد و اظهار داشت: افراد زیادی که مبتلا به بیماری های پرخطر ویروسی بودند به کانکس های ما در این سه نقطه مراجعه کردند که تا حد امکان سعی کردیم به آنها مشاوره دهیم و آنها را تحت درمان قرار دهیم.

صفاریه با بیان اینکه این طرح هم اکنون در دو منطقه تهرانپارس و صادقیه در حال اجرا است، تصریح کرد: به دلیل کمبود منابع اعتباری نتوانستیم این طرح را در مناطق جنوبی تهران ادامه دهیم و ادامه اجرای آن به مراکز بهداشتی و درمانی مناطق سپرده شد.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد