جمع‌آوری۱۹۰۹۴معتاد پرخطر

جمع‌آوری۱۹۰۹۴معتاد پرخطر

جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمع‌آوری ۱۹ هزار و ۹۴ معتاد تزریقی پرخطر کشور در طرح ملی «نجات» تا آغاز سال ۸۷ خبر داد و یادآورشد: چهره شهرهای ایران از آلودگی به معتادان پرخطر رها و کارتن‌خواب‌ها پاک شده است. دکتر محمدرضا جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران […]

جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمع‌آوری ۱۹ هزار و ۹۴ معتاد تزریقی پرخطر کشور در طرح ملی «نجات» تا آغاز سال ۸۷ خبر داد و یادآورشد: چهره شهرهای ایران از آلودگی به معتادان پرخطر رها و کارتن‌خواب‌ها پاک شده است. دکتر محمدرضا جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن بیان این مطلب، به استمرار اجرای طرح ملی نجات یا جمع‌آوری معتادان تزریقی پرخطر از سطح شهرهای کشور در سال جدید تاکید و اعلام کرد: ۱۰ درصد، معادل یک‌هزار و ۹۰۹ نفر از مجموع معتادان تزریقی پرخطر و رهای جمع‌آوری شده. به اردوگاه‌ها، ۵۱ درصد معادل ۹ هزار و ۷۳۷ نفر به درمانگاه‌های خصوصی و NGOها ، ۲۷ درصد یعنی پنج هزار و ۱۵۵ نفر به مراکز درمانی دولتی و ۱۲ درصد یعنی دو هزارو ۲۹۳ نفر به خانواده‌های خود ارجاع داده شده‌اند.

وی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود، شمار دستگیری‌های معتادان تزریقی پرخطر و رهای کشور در سال جاری با افزایش روبرو نباشد، خاطر نشان کرد: عمده این جمعیت، سال گذشته تحت پوشش طرح ملی نجات قرار گرفتند و کارت درمانی دریافت کردند، لذا این افراد هم اکنون نیز با کارت درمانی خود به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و دلیلی ندارد که مجددا دستگیر شوند.

جهانی تصریح کرد: البته احتمال ورود افراد جدید به دایره معتادان تزریقی رها و پرخطر نیز وجود دارد که در این زمینه نیز، طرح ملی نجات و کارت‌های درمانی توزیع شده میان معتادان، شاخص مناسبی برای مشخص کردن افراد جدید الورود و مقایسه آمارها با یکدیگر است.

وی با یادآوری این که از تخمین اولیه وجود ۳۰ تا ۵۰ هزار معتاد پرخطر و رها از میان ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار معتاد هروئینی، مجموعا ۱۹ هزار و ۹۴ نفر یعنی همان شمار دستگیری‌ها در طرح ملی نجات، به واقعیت پیوست، افزود: مصداق این امر، تکراری شدن ۲۳ درصد دستگیری‌ها در مرز دستگیری ۱۹ هزار و ۱۰۰ معتاد تزریقی رها و پرخطر است.

به اعتقاد جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، باز هم به طور قطع، نمی‌توان اعلام کرد که چه تعداد معتاد پرخطر تزریقی رها و پرخطر در کشور وجود دارد، زیرا این موضوع نیاز به انجام مطالعات اپیدمیولوژیک دارد، اما با اطمینان ۹۰ درصدی می‌توان گفت که مجموع معتادان پرخطر کشور همان تعداد جمع‌آوری شده در طرح ملی نجات است.

انتهای پیام

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2008-04-20
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز