جمع‌آوری دو هزارحلقه قلیان

جمع‌آوری دو هزارحلقه قلیان اعتیاد

رییس مرکز بهداشت شهرستان شیراز گفت: سال گذشته ۳۲۵ نفر مبتلا به ایدز در شیراز شناسایی و تحت درمان قرار گرفته‌اند. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، دکتر حمیدرضا قاسم پور، رئیس مرکز بهداشت شهرستان شیراز صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی گفت: سال گذشته از پنج هزار […]

رییس مرکز بهداشت شهرستان شیراز گفت: سال گذشته ۳۲۵ نفر مبتلا به ایدز در شیراز شناسایی و تحت درمان قرار گرفته‌اند. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، دکتر حمیدرضا قاسم پور، رئیس مرکز بهداشت شهرستان شیراز صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی گفت: سال گذشته از پنج هزار نفر به مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شیراز حدود ۲۷۰۰ نفر مورد آزمایش قرار گرفته و ۳۲۵ نفر مبتلا به ایدز شناسایی شده‌اند که همگی تحت درمان و مراقبت ویژه قرار گرفته اند. وی از افزایش شیوع بیماری سالک در بخش های اطراف شیراز خبر داد و گفت: کانون های جدید بیماری سالک در لپوئی شناسائی شده که با آموزش مردم و اقدامات میدانی مختلف انتظار داریم این بیماری در سال جاری تحت کنترل قرار گیرد اما خطر بالقوه در جای خود باقی است.
دکتر قاسم پور در خصوص بهداشت خانواده نیز گفت: در شهر شیراز ۹۰ درصد و در روستاها ۹۹ درصد جمعیت کودکان زیر شش سال تحت پوشش مراقبت های بهداشتی قرار دارند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان شیراز گفت: در بازرسی های سال گذشته ۹۳ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و یا اماکن عمومی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شده و بیش از یک هزار پرونده به دادگاه های ویژه و بیش از یک هزار و ۱۰۰ پرونده به شوراهای حل اختلاف ویژه امور بهداشتی ارجاع شده است.

به گفته وی، ۹۹ درصد خانوارهای روستایی شیراز از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.

وی گفت: در سال گذشته بیش از دو هزار حلقه قلیان در شیراز جمع آوری شده است.

دکتر قاسم پور با بیان اینکه قلیان، مادر اعتیاد و سرطان است ادامه داد: با مصرف قلیان علاوه بر انتقال بیماری های ناشی از استعمال دهان به دهان، بیماری های ریوی نیز بروز می‌یابد..

وی همچنین ازشناسایی ۱۵ هزار بیمار دیابتی تحت درمان در شیراز خبر داد و گفت: بیش از پنج هزار نفر بیمار با فشار خون بالا در مناطق روستائی تحت مراقبت هستند.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2007-04-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو