توزیع یارانه MMT، سم‌زدایی …

توزیع یارانه MMT، سم‌زدایی … اعتیاد

مدیرکل دفتر پیشگیری و امور اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از توزیع یارانه مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد خبرداد. دکتر فرهاد اقطار در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با اختصاص یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل ردیف اعتبارات داخلی سازمان بهزیستی، یارانه کلیه مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد در سراسر […]

مدیرکل دفتر پیشگیری و امور اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از توزیع یارانه مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد خبرداد. دکتر فرهاد اقطار در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با اختصاص یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل ردیف اعتبارات داخلی سازمان بهزیستی، یارانه کلیه مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد در سراسر کشور توزیع شد. وی در ادامه سرانه یارانه ترک اعتیاد به روش «MMT » (درمان نگهدارنده با متادون) برای یک دوره درمان را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد که مدت زمان یک دوره درمانی در روش مذکور، شش ماه است.

مدیرکل دفتر پیشگیری و امور اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، همچنین سرانه یارانه «سم‌زدایی» به ازای یک دوره درمان سه ماهه را ۵۰ هزار تومان خواند.

اقطار با بیان این که در عین حال سرانه یارانه لحاظ شده برای ترک اعتیاد در «کمپ‌ها» ۲۵ هزار تومان است، با یادآوری دوره یک ماهه ترک اعتیاد در کمپ‌ها گفت: با توجه به آن که کمپ‌های ترک اعتیاد می‌توانند تا سه ماه از فرد نگهداری کنند، بنا بر تشخیص مددکار مبنی بر بی‌بضاعت بودن بیمار در حال ترک اعتیاد، یارانه ماه‌های دیگر اقامت بیمار در کمپ نیز پرداخت می‌شود.

وی اعتبار مورد نیاز برای پرداخت یارانه به مراکز ترک اعتیاد در سال جاری را حداقل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ذکر و تصریح کرد: این در حالیست که در نگاهی خوشبینانه باید گفت که اعتبار واقعی مورد نیاز بدین منظور ۲ میلیارد تومان است.

مدیرکل دفتر پیشگیری و امور اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه اعتبارات اختصاص یافته از محل ستاد مبارزه با مواد مخدر به امر درمان و پیشگیری از اعتیاد را به ترتیب چهار و دو میلیارد تومان اعلام کرد.

به گفته اقطار همچنین اعتبار اختصاص یافته از سوی سازمان بهزیستی به امر درمان و پیشگیری حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

وی با بیان این که اعتبار اختصاص یافته با توجه به نیاز کافی نیست، یکی از مهمترین برنامه سال جاری را ارزشیابی برنامه‌های پیشگیری و پژوهش در این رابطه ذکر کرد و به ایسنا گفت: در این باره در حال رایزنی هستیم که اجرای این طرح نیازمند هزینه و پیگیری امور است.

وی در پایان با تاکید بر این که فعلا برنامه‌ای در افزایش تعداد دستگاه‌های خودپرداز سرنگ نداریم، اعلام کرد: مقرر شده تا پنج دستگاه خودپرداز موجود به دلیل کاهش کیفیت، عوض شوند این در حالیست که بابت خدماتی که توسط دستگا‌ه‌ها ارائه می‌شود، به ازای هر دستگاه در صورت اختصاص کامل بودجه، ۱۵ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

کد خبر: ۸۸۰۶-۰۰۱۵۴

تاریخ بروزرسانی : 2009-09-05 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو