توزیع قرص‌های روانگردان ارزان

توزیع قرص‌های روانگردان ارزان

یک کارشناس داروئی گفت: نسل چهارم موادمخدر، با عنوان قرص‌های زیرزبانی ( مکیدنی) در بسته‌هایی شبیه آدامس و با قیمتی بسیار ارزان وارد کشور شده است. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه کویر، دکتر ناصر حاج اکبری مسئول دفتر تحقیق و توسعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در همایش نقش فرهنگ […]

یک کارشناس داروئی گفت: نسل چهارم موادمخدر، با عنوان قرص‌های زیرزبانی ( مکیدنی) در بسته‌هایی شبیه آدامس و با قیمتی بسیار ارزان وارد کشور شده است.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه کویر، دکتر ناصر حاج اکبری مسئول دفتر تحقیق و توسعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در همایش نقش فرهنگ و هنر در پیشگیری از اعتیاد که در تالار عماد کرمان و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه ستاد مبارزه با موادمخدر این استان برگزار شده بود. تصریح کرد: در حالی که ما هنوز برای گرایش جوانان به موادمخدر سنتی، آمپول های مخدر و قرص‌های روانگردان فکری نکرده‌ایم، نسل چهارم موادمخدر، به کشور ما وارد شده است.

وی افزود: نسل چهارم موادمخدر، با عنوان قرصهای زیرزبانی (مکیدنی) در بسته‌هایی شبیه آدامس و با قیمتی بسیار ارزان وارد کشور شده است.

دکتر حاج اکبری خاطرنشان کرد: تنها در استان کرمان ۲ تا ۳ تن از این قرص‌ها توسط نیروی انتظامی کشف شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کرمان قرار گرفته است تا کار تحقیق بر روی آنها آغاز شود .

مسئول دفتر تحقیق و توسعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: در تحقیق روی این قرص‌ها دریافتیم که آنها نیز دارای عوارضی شبیه قرص‌های اکستازی هستند .

کارشناس داروئی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مصرف این قرص‌ها در میان دختران دارای تبعات زیان‌باری دانست و افزود: زنانی که این نوع قرص‌ها را مصرف می‌کنند به راحتی وابسته می شوند و به هر درخواستی که از آنها شود تن درمی دهند.

دکتر حاج اکبری با هشدار به مسئولین امر و خانواده‌ها از توزیع فراوان این نوع قرصها (قرص‌های روانگردان شبیه به آدامس) در سطح جامعه گفت: مسئولان ذیربط کشور باید در زمینه اطلاع رسانی به مردم در مورد اشکال مختلف این نوع مواد مخدر بیشتر از گذشته اقدام کنند و با شیوه‌های علمی تمایل جوانان به مصرف این نوع مواد مخدر را کم کنند.

وی ابراز عقیده کرد: به عنوان یک متولی در امر داروئی کشور مدعی هستم تاکنون نتوانستیم هیچ اقدام درخور توجهی در این زمینه انجام دهیم یعنی نه اطلاع رسانی کردیم ، نه تمایل جوانان را در مصرف این نوع مواد کم کردیم و نه پدر مادرها را در جریان اشکال این نوع قرص‌ها قرار دادیم.

این کارشناس داروئی با هشدار به دانش آموزان و دانشجویان از وجود یک نوع قرص دیگر به نام قرص شب بیداری در سطح جامعه خبرداد و گفت: اخیراً قرص‌هایی به دانشجویان پیشنهاد می شود که عنوان می شود با مصرف آن می توانند شب بیدار بمانند و بیشتر مطالعه کنند .

دکتراکبری افزود: این تنوع قرص‌ها نیز از مشتقات قرص‌های اکستازی است که متاسفانه در میان برخی دانشجویان رسم شده است.

انتهای پیام

کد خبر: ۸۶۰۴-۰۵۹۷

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-07-03
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز