تنفراز اعتیاد با….

تنفراز اعتیاد با…. اعتیاد

تنفراز اعتیاد با….Reviewed by Afshari on Nov 4Rating: ایرنا-عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در درمان اعتیاد با استفاده از روش بیهوشی فرد سریع به نقطه بیزاری و تنفر از مصرف مواد می‌رسد. دکتر “سید علی امامی” روز جمعه در حاشیه نهمین کنگره بیهوشی و احیاء در مشهد در گفت‌وگو با ایرنا افزود: […]

تنفراز اعتیاد با....Reviewed by Afshari on Nov 4Rating:

ایرنا-عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در درمان اعتیاد با استفاده از روش بیهوشی فرد سریع به نقطه بیزاری و تنفر از مصرف مواد می‌رسد.
دکتر “سید علی امامی” روز جمعه در حاشیه نهمین کنگره بیهوشی و احیاء در مشهد در گفت‌وگو با ایرنا افزود: سم‌زدایی یکی از مراحل درمان اعتیاد است که به روشهای مختلفی انجام می‌شود. وی افزود: (‪ (UROD‬سم زدایی مواد مخدر به صورت فوق سریع با استفاده از بیهوشی است و این روش از یک دهه پیش در دنیا معمول شده اما کاربرد آن در کشور به پنج سال پیش بر می‌گردد.
این متخصص بیهوشی اظهار داشت: در این روش فرد معتاد در بیمارستان بستری شده و تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و مواد مخدر از بدنش طی مدت بیهوشی سم‌زدایی می‌شود.
دکتر امامی تصریح کرد: در طول مدت بیهوشی که بین چهار تا شش ساعت است مواد مخدر که در طول سالها در بدن بیمار تجمع پیدا کرده و بروی گیرنده‌های مغزی نشسته، سم زدایی شده و از راه کلیه دفع می‌گردد.
او در ادامه افزود: در این روش داروهایی مانند (نالتراکسون) که اثرات ضد مخدر دارد، جایگزین مواد مخدر که در گذشته بروی گیرنده‌های مغز نشسته، می‌شود.
دکتر امامی گفت: در این بیماران بعد از سم‌زدایی به دلیل اینکه مواد مخدر دیگر در خونشان نیست و هم چنین از سوی دیگر داروهای ضد مخدر بروی گیرنده‌های مغزی آنها نشسته، نسبت به مواد مخدر ایجاد تنفر پیدا می‌کنند و و حتی اگر این مواد در دسترشان باشد، تمایلی به مصرف ندارند.
وی همچنین گفت: به همین جهت در این روش امکان وازدگی در حین درمان اعتیاد کاهش می‌یابد.
وی طول مصرف دارو ( نالتراکسون) در این بیماران را به طور میانگین شش ماه عنوان کرد و گفت: این دارو تنها ‪ ۲۴‬ساعت در روز اثر دارد، بدین جهت هر روز باید یک کپسول به بیمار خورانده شود.

دکتر امامی با اشاره به مزایای سم زدایی با استفاده از بیهوشی گفت: در این بیماران طول مدت محرومیت از مواد مخدر و عوارض جسمی و روانی این دوران خیلی کوتاه است.

وی تصریح کرد: روشهای دیگر سم زدایی بین ‪ ۱۰‬تا ‪ ۱۵‬روز طول می‌کشد که در طی این مدت بیمار با عوارض و علائم مختلفی ناشی از محرومیت مصرف مواد روبروست.

این متخصص بیهوشی گفت: تمایل و اشتیاق بیمار در استفاده از روش بیهوشی جهت سم‌زدایی نکته مهمی است و این روش در بیمارانی توصیه می‌شود که از نظر سنی و بیماریهای قلبی و ریوی ( به سبب بیهوشی) مشکلی نداشته باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طی شش ماه درمان با “نالتراکسون” بیمار همچنین باید تحت درمانهای روان درمانی و مشاوره، ورزش درمانی، شرکت در کلاسها و کارگاههای فرهنگی و هنری قرار گیرد.

نهمین کنگره سراسری بیهوشی و احیاء از ‪ ۹‬تا ‪ ۱۲‬آبان ماه امسال در مشهد برگزار شد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-11-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد