تغییرات مغزی پس از ترک سیگار

تغییرات مغزی پس از ترک سیگار اعتیاد

جام جم آنلاین: نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد سیگار کشیدن تغییرات نسبتا پایداری رادر مغز سیگاری ها ایجاد می کند. به گزارش هلث دی محققان آمریکایی هشت نمونه بافت مغز انسانی را از هرسه گروه شامل افرادی که به مدت طولانی سیگار کشیده بودند ، گروهی که قبلا به مدت طولانی سیگاری بودند و […]

جام جم آنلاین: نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد سیگار کشیدن تغییرات نسبتا پایداری رادر مغز سیگاری ها ایجاد می کند. به گزارش هلث دی محققان آمریکایی هشت نمونه بافت مغز انسانی را از هرسه گروه شامل افرادی که به مدت طولانی سیگار کشیده بودند ، گروهی که قبلا به مدت طولانی سیگاری بودند و افراد غیر سیگاری بررسی کردند نمونه ها از دو ناحیه مغز که در کنترل رفتارهای مربوط به اعتیاد نقش دارند گرفته شدند. محققان سطوح دو آنزیم مهم موجود در سلول های مغزی را که با رفتار های مربوط به اعتیاد ارتباط دارند ارزیابی کردند. سطوح این آنزیم ها در سیگاری ها حتی کسانی که قبلا سیگاری بودند درمقایسه با غیر سیگاری ها افزایش داشت.
به گفته محققان یافته های فوق نشان می دهند که تغییرات مغزی مدت ها پس از ترک سیگار هم باقی مانده و در بازگشت به سیگار در آینده نقش دارند.

تاریخ بروزرسانی : 2007-02-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو