تست الكل در كنار تست اعتياد - اعتیاد

تست الکل در کنار تست اعتیاد

تست الکل در کنار تست اعتیاد اعتیاد

فرمانده پلیس‌راه کشور گفت: تست سلامت رانندگان شامل تست اعتیاد و الکل از امروز در جاده‌های سراسر کشور آغاز شد. سرهنگ علیرضا اسماعیلی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: مرحله دوم تست سلامت رانندگان به منظور ارتقای امنیت تردد مسافران در جاده‌های کشور اجرا می‌شود. وی با اشاره به […]

فرمانده پلیس‌راه کشور گفت: تست سلامت رانندگان شامل تست اعتیاد و الکل از امروز در جاده‌های سراسر کشور آغاز شد.
سرهنگ علیرضا اسماعیلی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: مرحله دوم تست سلامت رانندگان به منظور ارتقای امنیت تردد مسافران در جاده‌های کشور اجرا می‌شود. وی با اشاره به این که در اجرای این طرح از تردد رانندگانی که مواد مخدر و مشروبات الکلی مصرف کرده باشند، ممانعت خواهد شد گفت: سلامت رانندگان که دارای حرکات نامتعارف، غیرمعمول و مشکوک به مصرف مواد مخدر و نوشابه‌های الکلی باشند، پس از توقف وسایط نقلیه آنها با استفاده از کیت‌های تست مواد مخدر و الکل مورد بررسی و آزمایش قرار خواهد گرفت.

فرمانده پلیس‌راه کشور افزود: در صورت مثبت بودن تست مذکور از ادامه حرکت وسیله نقلیه جلوگیری و راننده متخلف ضمن تشکیل پرونده‌ برای اعمال مجازات تحویل مراجع قضایی خواهد شد.

وی با اشاره به این که آمارها نشان می‌دهد بین ۸ تا ۱۰ درصد رانندگان ناوگان عمومی مصرف مواد مخدر دارند، تصریح کرد: مرحله اول تست سلامت رانندگان با آزمایش تست اعتیاد، مواد مخدر از ابتدای امسال در جاده‌های کشور اجرایی شد که در مرحله دوم تست الکل به آن افزوده شد.

فرمانده پلیس‌راه کشور با اشار به این که کیت‌های تست الکل به میزان لازم خریداری و در اختیار گشت‌های پلیس‌راه در جاده‌های کشور قرار داده شده است، به ایسنا گفت: پلیس در تابستان امسال کلیه رانندگان وسایط نقلیه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اعم از مسافربری و باربری سبک و سنگین و عمومی و شخصی مشکوک را مورد تست سلامت قرار می‌دهد و با متخلفان بدون اغماض برخورد می‌کند.

وی تصریح کرد: کیت‌های جدید تست سلامت ظرف مدت زمان کمتر از ۲ دقیقه با نمونه‌برداری از بزاق دهان رانندگان رانندگانی را که طی ۲۴ ساعت گذشته مواد مخدر و مشروبات الکلی مصرف کرده باشند را مشخص می‌کند

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2009-07-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :