ترک سیگارراحت ترازتماشا نکردن تلویزیون

ترک سیگارراحت ترازتماشا نکردن تلویزیون اعتیاد

تحقیقات جدید نشان می دهد ، تماشا نکردن تلویزیون و استفاده نکردن از رایانه و بازیهای رایانه ای برای کودکان دشوارتر از ترک سیگار برای بزرگسالان است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس نتایج تحقیقی که در فرانسه انجام شده، به نظر می رسد ترک تلویزیون برای کودکان یکی از اصلی […]

تحقیقات جدید نشان می دهد ، تماشا نکردن تلویزیون و استفاده نکردن از رایانه و بازیهای رایانه ای برای کودکان دشوارتر از ترک سیگار برای بزرگسالان است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس نتایج تحقیقی که در فرانسه انجام شده، به نظر می رسد ترک تلویزیون برای کودکان یکی از اصلی ترین چالشهای قرن ۲۱ باشد.
در این تحقیق، در مدرسه ای در شهر استراسبورگ دانش آموزان تصمیم گرفتند به مدت ۱۰ روز تلویزیون نبینند و از رایانه استفاده نکنند. هدف از این اقدام نشان دادن چهره دیگر زندگی به کودکان بدون تلویزیون و رایانه بود. نتایج به دست آمده از این تحقیق نشان داد که بیش از نیمی از کودکان با سختی با این طرح کنار می آیند و این در حالی است که اگر این مسئله را با طرح ترک سیگار در میان بزرگسالان مقایسه کنیم متوجه می شویم که افراد بالغ با پدیده ترک سیگار بسیار راحت تر کنار می آیند.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که در فرانسه به طور متوسط کودکان روزانه چهارساعت تلویزیون تماشا می کنند.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد